2017 European Le Mans Series

2017

úterý, 24. října 2017

Týmy G-Drive Racing a JMW Motorsport získaly na pneumatikách Dunlop tituly v letošní 2017 European Le Mans Series.

Přestože v závěrečném závodě roku 2017 neskončil na stupních vítězů, G-Drive Racing vítězně dokončil sezónu v hodnocení týmů v kategorii LMP2 před druhým umístěným týmem, United Autosports. V kategorii GTE byla situace podobná. Přestože tým Proton Competition si dojel v posledním závodě pro prvenství, z celkového vítězství v sezoně se těšil tým JMW Motorsport.

Tým G-Drive Racing a jeho jezdci Memo Rojas, Ryo Hirakawa a Léo Roussel skončili čtvrtí v kategorii LMP2 ve finálovém závodě na portugalském okruhu  Autódromo Internacional do Algarve, což jim stačilo k pojištění celkového prvenství. Právě kromě Portugalska jim nikde neunikla pozice na pódiu, jednou zvítězili, třikrát byli druzí a jednou čtvrtí.

Ještě před startem závodu v portugalském Portimão mělo pět týmů v kategorii GTE naději na celkové vítězství a získání letošního titulu. Tým JMW Motorsport dojel v posledním podniku na druhém místě a zisk 18 bodů mu stačil na celkové prvenství. Z šesti závodů byl tým JMW Motorsport celkem pětkrát na pódiu, včetně vítězství v italské Monze. Za volantem vozu Ferrari F488 GTE se střídali jezdci Rob Smith, Jody Fannin a Will Stevens.

Dunlop má také dost důvodů k tomu, aby byl na statistiku letošní sezony pyšný, protože dosáhl ze šesti startů šesti vítězství. V šesti závodech stálo 18 jezdců na pneumatikách Dunlop na stupních vítězů a pětkrát ze šesti možných získali jezdci na těchto pneumatikách pole position. Neméně zajímavý je fakt, že z celkových 751 kol celé sezony byly 740 kol na čele startovního pole vozy s pneumatikami Dunlop. Výsledky letošního ročníku také vytvořily pro Dunlop nový rekord sedmnácti za sebou vyhraných závodů a zisk devíti titulů ELMS v řadě.

Napsal: redakce