Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » ALCAR radí, jak dosáhnout „Elegance i v zimě“

ALCAR radí, jak dosáhnout „Elegance i v zimě“

 
elegance-2013

středa, 11. září 2013

Společnost Alcar Bozhemia již 15 let sestavuje nabídku litých kol vhodných pro zimní provoz pod názvem „Elegance i v zimě“ a pomáhá motoristů s výběrem optimálních designů. Doporučuje jednobarevné designy s dobře přístupnými tvary paprsků, které snižují množství usazovaných nečistot a usnadňují mytí kola. V současnosti již motoristé nemusí mít obavy z montáže kvalitních litých kol s odolným ochranným lakem. Takováto kola mohou bezproblémově používat i během zimních měsíců. V akci Elegance i v zimě mohou motoristé vybírat z devíti cenově zvýhodněných designů značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO včetně letošní exkluzivní novinky AEZ Genua s titanovým leskem. Kromě kol s titanovým leskem naleznou motoristé mezi doporučenýmii kola se stříbrným a černým lakováním.

 

K tomu, aby mohlo lité kolo legálně jezdit po veřejných komunikacích v ČR, musí projít povinnými homologačními testy včetně zástavbových zkoušek na vozidlo. Provedené zkoušky dokladují předepsané certifikáty, kterými se každé lité kolu na trhu s náhradními díly musí prokázat. K zakoupeným litým kolům by měl motorista po prodejci vždy požadovat Typový list, ve kterém bude uvedeno přesné typové označení jeho vozidla včetně výkonu motoru a rozměrů pneumatik. Na jeho základě si pak schválená kola může nechat zapsat do Technického průkazu vozidla. Bez zapsání alternativního kola včetně jeho rozměru do velkého Technického průkazu dnes již většinou nelze úspěšně projít pravidelnou kontrolou na STK a také pojišťovny zjišťují při likvidaci pojistných událostí, zda je vozidlo legislativně v pořádku. Na první pohled patrným vodítkem je pro motoristy odlitá značka KBA nebo  E  s číslem schválení, kterou by měli nalézt na čelní straně kola. Všechna kola značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO jsou vybavená Typovými listy a jsou tak schválená k provozu na veřejných komunikacích ČR. Na kola těchto značek motoristé obdrží také prodlouženou tříletou záruku.

ALCAR představuje podzimní novinky DEZENT
Nový DEZENT TB je určený pro řidiče vozů BMW, kteří vyhledávají pro svůj vůz sportovní doplňky a současně chtějí, aby co nejlépe souzněly s vytříbeným charakterem značky BMW.

DEZENT TB svým designem i kvalitou tento požadavek splňuje. Nové kolo TB je schválené pro modely BMW řady 1, X1, 3, X3, Z4, 5, 6 a 7 a je uzpůsobené k montáži s originální sadou šroubů i pro obutí runflatových pneumatik, navíc umožňuje také použití originální středové krytky BMW. DEZENT TB dark je první z řady barevných variant s moderním matně černým lakem.

DEZENT TC zkrášlí například kompaktní vozy VW Golf VII, Hyundai i30, Kia C’eed, Škoda Octavia III nebo Mazda 3. Elegantní dvojité paprsky vytváří tvar písmena V, jehož konce splývají s okrajem ráfku. DEZENT TC, stejně jako ostatní novinky, chrání robustní ochranný lak a je schválený pro použití se sněhovými řetězy. Samozřejmostí je již uzpůsobení kola pro montáž senzoru na měření tlaku v pneumatice.

DEZENT TD je určený pro motoristy, kteří si nejsou jisti, že jejich vozu bude slušet výrazný moderní design a vybírají proto raději z klasických typů. DEZENT TD dodal nadčasovým masivním paprskům novou tvář v podobě jejich šikmého zalomení, které vytváří různé odrazy světla v závislosti na rychlosti, světelných podmínkách a úhlu pohledu. V dostupných rozměrech od 14 do 17 palců jsou k dispozici aplikace třeba pro Škodu Octavia III nebo menší SUV jako Audi Q3 a Hyundai ix35.
Také matně černá varianta DEZENT TD dark je homologována pro pestrou paletu vozidel od malých městských vozů VW Up a Škoda Citigo až po kompaktní SUV Audi Q5. Černé lomené paprsky dodávají tomuto kolu originální druh napětí.

DEZENT TE je navržený pro moderní SUV, jakými jsou Porsche Cayenne, populární modely BMW X1, X3 a X5 nebo Hyundai Santa Fe. Zakřivení dvojitých paprsků a kombinace rovných a zkosených ploch propůjčují tomuto mohutnému kolu sportovní charakter. DEZENT TE dark je verzí s matně černým lakováním, která si díky speciální ochranné vrstvě laku poradí se sněhem, blátem i solí na zimních silnicích stejně dobře jako varianta se stříbrným lakováním.


Hybridní ocelové kolo se prosazuje na českém trhu
Největší leasingová společnost v ČR, LeasePlan Česká republika, s.r.o., rozšířila svou nabídku zimních kompletů pro automobily všech značek VW Group o Hybridní kola z produkce skupiny ALCAR. Hybridní kolo spojuje přednost ocelového kola v podobě nízké ceny s designovými prvky litého kola včetně například stříbrného lakování. Rozměry hybridních kol jsou identické s originálními ocelovými koly, a proto se kola již nezapisují do Technického průkazu vozidla. Hybridní kolo se dodává včetně plastové krytky náboje, je schválené pro použití se sněhovými řetězy a k jeho montáži se používají originální kolové šrouby.

Alcar dodává kola již pro druhý milion automobilů v ČR
Alcar Bohemia zaznamenal v uplynulém fiskálním roce (červenec 2012 – červen 2013) dobrý hospodářský výsledek a zakončil ho bezpečně v černých číslech. Prodej litých kol se sice snížil o 13%, ovšem vzhledem k pokračujícímu poklesu prodejů kol a pneumatik znamenal tento výsledek paradoxně další posílení pozice společnosti na aftermarketovém trhu s litými a ocelovými koly v České republice. ALCAR BOHEMIA dodává ve svém patnáctém roce působení na českém trhu kola značek AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO a KFZ již pro druhý milion automobilů.

Ocelová kola s padělaným značením se stále prodávají
Nabídky svojí kvalitou nebezpečných ocelových kol s padělaným značením zavedených evropských výrobců a nabízených a prodávaných pod jejich katalogovými čísly se stále vyskytují na českém trhu. Někteří prodejci dokonce nabízí kola pod složenými katalogovými čísly několika renomovaných výrobců včetně automobilek.  ALCAR BOHEMIA na trh dodává výhradně ocelová kola značky KFZ s jednoduchým čtyřmístným číselným kódem vyraženým na kole spolu s homologačními a výrobními značkami. Většinu své produkce (pro aftermarket) vyrábí ve stejných výrobních závodech a na stejných výrobních linkách jako kola do prvovýbavy (OE).

Napsal: redakce

 
elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013elegance-2013
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz