Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » AlloyGator disk ochrání a dodá autu šmrnc

AlloyGator disk ochrání a dodá autu šmrnc

 
alloygator

pondělí, 30. srpna 2021

Všichni řidiči to znají. Ten uši rvoucí zvuk, když se nové hliníkové ráfky třou o betonový obrubník. Zastavíte a ještě pár sekund žijete v naději, že se nic nestalo, že ráfky prostě odolaly. Ale fyzika je neoblomná – beton je tvrdý, hliník měkký a vy máte zkažený den. Odřená kola nevypadají pěkně a stejně jako „ráfky dělají auto“, tak i ty poškozené či odřené degradují vzhled vozidla mnohem víc, než by se čekalo.

 

Na trhu je produkt zvaný AlloyGator (podobnost se slovem aligátor, anglicky alligator, není náhodná a výrobek ho má i ve znaku), který pochází z Velké Británie a po světě si již získal miliony zákazníků. V podstatě se jedná o polypropylenový prstenec, který se instaluje mezi ráfek a pneumatiku a který tím, že vyčnívá ven, chrání ráfek před škrábanci a nárazy.

Výrobek má dnes i v Česku plnou homologaci a přes společnost AlloyGator Czech se dostává k prvním zákazníkům. AlloyGator může kromě své praktické funkce dodat vozu i osobitý vzhled, neboť se vyrábí v řadě barevných odstínů. My jsme se na instalaci AlloyGatoru přijeli podívat do jednoho pneuservisu v Praze-Malešicích a na redakčním vozidle Mitsubishi Outlander PHEV jej nyní i testujeme. Pro pneuservisy by se mohl AlloyGator stát zajímavým doplňkovým produktem, který řada majitelů zejména těch dražších vozů dozajista ocení.

Zeptali jsme se…

Daniela Karlová, AlloyGator Czech

Jak probíhá aplikace AlloyGatoru na automobil? Jak je to náročné na čas, vybavení, zaškolení atd.?
Instalace AlloyGatoru není až tak náročná, ale vyžaduje zručnost… V balení najdete malé červeno-zelené měřidlo, které zasunete mezi gumu a ráfek zelenou stranou napřed. Musíte být v zeleném poli, aby bylo možné AlloyGatory nainstalovat. Potom vozidlo ideálně vyzvednete do úrovně očí a vypustíte všechna kola. Po očištění ráfku nastříkáte mezi ráfek a pneumatiku mýdlovou vodu. Následně gumovým kladivem od ventilku proti směru hodinových ručiček zatloukáte AlloyGator s nacvakanými zpevňujícími svorkami zámečkem napřed kolem dokola ráfku, až se potkáte na začátku. Označíte si spoj a přibližně tři milimetry od spoje materiál odštípnete. Kápnete přiložené lepidlo na zámeček (zoubky) a doklepete zámek. Postupně dofukujete pneumatiku a doklepáváte Alloygator po celém obvodu. Nakonec spoj přelepíte přiloženou krytkou.

Je spojení AlloyGatoru s pneumatikou, resp. ráfkem dostatečně pevné, aby odolalo i větším nárazům?
Spojení je dost pevné, je větší pravděpodobnost, že AlloyGator odřete než že se, pokud je správně nainstalován, rozlepí spoj. Bez vypuštění pneumatiky nelze již nainstalovaný AlloyGator sundat.

Jak vzdoruje sám AlloyGator nástrahám, před kterými má chránit ráfek? Nedochází k jeho degradaci, a tím pádem i degradaci vzhledu automobilu?
AlloyGator je vyroben z tvrzeného nylonu a je celoprobarvený, to znamená, že i když ho odřete, zachovává svoji barvu.

Jaký nabízíte rozměrový sortiment a barevnou škálu?
Máme dvě velikosti, označení INTER je pro ráfky od 12“ do 19“ a EXCLUSIVE na kola velká od 12“ do 24“, a v každé velikosti nabízíme 15 barev. Pro velké firmy jsme schopni vyrobit AlloyGatory v jejich korporátní barvě. Rádi bychom zmínili, že AlloyGator je patentovaný, homologovaný a máme distribuční síť ve více jak 30 zemích. Už jsme celosvětově prodali přes 4 miliony kusů AlloyGatoru.

Existují nějaká omezení pro aplikaci AlloyGatoru, např. specifické tvary disků, pneumatiky s ochranou ráfků apod.?
AlloyGatory nejsou doporučovány na diamantově broušená kola. Vždy je potřeba zkontrolovat měrkou vhodnost montáže a též musí mít okraj ráfku po celém obvodu celistvý tvar.

Jakým způsobem byste chtěli prosazovat tento produkt v Česku?
Objíždíme autoservisy, pneuservisy, obvoláváme a posíláme maily na firmy prodávající auta, připravujeme reklamy… Musíme dostat náš výrobek do povědomí veřejnosti. Většina lidí si chrání displej telefonu fólií, proč si nechránit kola, když jejich opravy jsou tak drahé? A nejen to, s naším AlloyGatorem si kola nejen chráníte, ale můžete si je i dozdobit a dodat autu jedinečný vzhled.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz