Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Antidumping a nákladní pneumatiky: události v pohybu

Antidumping a nákladní pneumatiky: události v pohybu

 
nakladni

středa, 25. července 2018

Jak nás informoval tajemník Sdružení výrobců protektorů Vladimír Skoupil, tento týden byly definitivně schváleny antidumpingové sazby na dovoz nákladních pneumatik z Číny. „Pokud porovnáte definitivní sazby s návrhem, zjistíte, že definitivní sazby šly dolů o od 8,99 EUR/ks (skupina Hankook) až po 26,21 EUR/ks (skupina Xingyuan a nespolupracující společnosti) Na jedné straně tedy pozitivní zpráva o definitivnosti opatření, na druhé straně dosti citelné snížení celních sazeb…,“ dodává ve svém prohlášení SVP ČR. Antidumpingová opatření však ještě podléhají definitivnímu schválení EK v listopadu.

 

Naopak vzdálenější se nyní zdají být tzv. antisubvenční opatření, neboť Komise nedávno oznámila, že tato zavedena nebudou. „Nebývá obvyklé zavést současně dvě dočasná opatření (zde antidumping a antisubvence). Nicméně to neznamená, že v listopadu nebude rozhodnuto o definitivních antisubvenčních opatřeních nebo o dodatečných poplatcích za nepovolené subvence,“ komentuje Michael Schwämmlein, technický poradce evropského sdružení BIPAVER, který hájí zájmy protektorářů.

Sdružení výrobců protektorů chystá analýzu a zprávu o dopadu antidumpingových opatření na český trh pro Evropskou komisi a DG Trade (řídící orgán EK pro obchod), a to v souvislosti s šetřením a schvalovacím procesem pro další antisubvenční opatření. „Po snížení antidumpingových  cel je prosazení antisubvenčních  opatření velmi důležité,“ dodává Vladimír Skoupil s tím, že SVP přivítá zkušenosti, názory a komentáře českých subjektů z oblasti nákladních pneu.

Ilustr. foto

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz