Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Apollo Tyres prodává doma on-line koncovým

Apollo Tyres prodává doma on-line koncovým

 
internet

čtvrtek, 7. ledna 2021

Indická značka Apollo je zatím vnímána spíše jako „exotická“, nicméně v praxi to už neplatí, protože vyrábí pneumatiky v nedalekém Maďarsku a uzavřela již první kontrakty v evropské OE (první výbava). Nyní se připojila k výrobcům, kteří testují možnosti on-line prodeje koncovým zákazníkům. Společnost spustila 22. prosince 2020 svůj e-shop na prodej osobních a motocyklových pneumatik na domácím indickém trhu. Stránky umožňují on-line nákup pneumatik a sjednání servisu u některého z montážních partnerů Apollo ve vybraném místě.

 

Portál společnosti Apollo zahrnuje informace o produktech a srovnávací nástroje, které pomáhají identifikovat nejlepší dezén pro konkrétní model automobilu a požadavky jeho řidiče.  Společnost si také klade za cíl poskytovat produktové poradenství a podporu prostřednictvím webu a 24/7 call centra. Ceny produktů a služeb budou jednotné a transparentní napříč kanály spolu s kompletní řadou platebních možností.


Snahy výrobců prosazovat přímý prodej on-line nesou nelibě tradiční servisní partneři značek, protože přicházejí o obchodní marži z prodeje pneumatik. Nicméně prosazování prodeje pneumatik on-line není zcela jednoznačné. V prvním letošním čísle Pneu revue se dočtete o zajímavém vývoji v sousedním Německu, kde křivka prodeje pneumatik on-line silně zaostává za optimistickým očekáváním z období zhruba před pěti lety. Tehdy zveřejněná studie se zcela míjí s realitou trochu překvapivě v neprospěch internetu. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz