Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » BESTDRIVE: TRUCK FLEET MANAGEMENT

BESTDRIVE: TRUCK FLEET MANAGEMENT

 
BestDrive

úterý, 16. února 2016

To, že v pobočkách servisní sítě BestDrive jsou odborníci na nákladní pneumatiky, není novinka. Veškeré zkušenosti z oblasti nákladních pneumatik se promítají v produktu, jehož popularita v poslední době stále roste. Truck Fleet Management – nebo chcete-li česky – komplexní pneuhospodářství pro nákladní flotily.

 

Jaký zákazník pneuhospodářství ocení? Jednoduše každá společnost, která vlastní vozový park s nákladními automobily. Jsou to zejména ti, kteří se chtějí naplno věnovat organizaci svého podnikání. A starost o pneumatiky rádi přenechají profesionálům.

„Hlavní cíl společnosti ContiTrade Services i našich zákazníků je společný: optimalizace a úspora provozních nákladů spojených s pneumatikami. Podstatou naší služby je pravidelná komplexní péče o pneumatiky celého vozového parku“, vysvětluje Petr Zapletal, truck fleet manager sítě BestDrive. „Součástí naší péče jsou i analýzy veškerých získaných dat, protože jen podrobnou analýzou můžeme maximalizovat využití každé pneumatiky. Speciální software FleetFox zajistí zákazníkovi snazší plánování nákladů a rozpočtů spojených s pneumatikami, určí maximální využitelnost pneumatik a zaručí bezpečnost na cestách“, dodává Petr Zapletal.

Software FleetFox byl vytvořen speciálně pro potřeby koncernu Continental a je používán již 3 roky, společně s dalšími evropskými sesterskými servisními sítěmi – např. slovenskou sítí Pneubox nebo německými servisy Vergölst. Systém je průběžně aktualizován a upravován tak, aby neustále odpovídal požadavkům servisů, ale i zákazníků. Do systému FleetFox se kromě autorizovaných uživatelů servisní sítě BestDrive dostane přes webové rozhraní i zákazník. Ten tu získá informace pro lepší plánování nákladů, předem zná předpokládaný termín výměny pneumatik nebo termín pro prořezání a následné protektorování plášťů.

"Dokážeme detailně zmapovat celý životní cyklus každé pneumatiky od první montáže až po demontáž ojetého protektoru a v návaznosti na to vyčíslit celkové náklady na jeden ujetý kilometr. Což je pro zákazníka cenná informace, protože mu dáme poměrně přesný přehled jeho budoucích plateb spojených s pneuhospodářstvím“, objasňuje Petr Zapletal.

Aby systém FleetFox fungoval, musí obsahovat kvalitní data. Základní informace se získávají při vstupní kontrole vozového parku - první fleet check obvykle probíhá přímo v depu u zákazníka. Už po první kontrole dokáže prezentovat aktuální stav pneuhospodářství vozového parku i doporučit potřebné kroky, které povedou k optimalizaci a zlepšení situace.

„Může se stát, že pneumatiky vozového parku i jejich stav jsou ve špičkové kondici. V tom případě ztrácí naše nabídka smysl, protože optimální pneuhospodářství je již nastaveno. Takových případů je ale málo“, uzavírá téma Petr Zapletal.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz