Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Continental v Nizozemsku nově

Continental v Nizozemsku nově

 
ilustracni

čtvrtek, 25. července 2019

V Bruselu sídlící pobočka společnosti Continental pod názvem Continental Benelux převzala výlučného distributora značky v Nizozemsku, společnost Continental Banden Groep (CBG). Continental Benelux již dříve distribuoval na nizozemském trhu nákladní pneu Continental.

 

CBG patří do holdingu Pon, firmy, která má s Continentalem letitou spolupráci. Předchůdce této společnosti, Pon´s Automobielhandel, byl vůbec prvním dovozcem pneumatik Continental do země tulipánů již v roce 1936. O mnoho let později Pon působil jako exkluzivní dovozce značek skupiny Volkswagen do Holandska. Není bez zajímavosti, že všechny dovezené automobily značek Audi, Seat, Škoda a VW přezouval před následným prodejem na pneu Continental, zatímco sezuté nekoncernové pláště prodával jako „demo“ pneumatiky přes dceřinou společnost Summa tyres.

Kontrakt na dovoz pneu Continental byl s účinností od 1. 7. letošního roku změněn na smlouvu o dlouhodobé spolupráci, o niž nebyly sděleny bližší podrobnosti. Z názvu společnosti CBG zmizelo slovo Continental a bylo nahrazeno slovem Pon. Změna na nizozemském trhu je zřejmě logickým vývojem, neboť není obvyklé, aby na tak významném a vyspělém trhu byla prémiová značka zastupována nezávislým dovozcem.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz