Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Dunlop nabádá řidiče: nejezděte v létě na zimních

Dunlop nabádá řidiče: nejezděte v létě na zimních

 
Goodyear

středa, 25. července 2012

Výrobce pneumatik Dunlop spustil kampaň Nebuď sněhulák, která má za cíl seznámit řidiče osobních automobilů s nevýhodami používání zimních pneumatik v letním období. Dunlop objíždí republiku se stejnojmennou roadshow, provozuje internetové stránky www.nebudsnehulak.cz a založil si k tomu i facebookový profil.

 

Z průzkumu, který si nechal vypracovat výrobce pneumatik Dunlop,  totiž vyplynulo, že na jaře přezouvá na letní pneumatiky pravidelně pouze 55 % českých řidičů.  V podobném duchu se vyjádřil v rozhovoru pro Pneu revue i ředitel společnosti Goodyear Dunlop v ČR Jean Vincent Schaffnit, když řekl, že „trend k používání pouze jedné sady pneumatik se bude i nadále prohlubovat“. „Co udělá rodina, která potřebuje ušetřit a současně zůstat mobilní? Koupí zimní pneumatiky a používá je i v létě, protože jsou bezpečné po celý rok,“ řekl Schaffnit v rozhovoru pro Pneu revue.

Tento názor nyní Dunlop poněkud koriguje: „Řidiči, kteří nepoužívají v letním období letní pneumatiky se musí připravit na vyšší spotřebu a hlučnost, delší brzdnou dráhu, horší ovladatelnost na mokru a rychlejší opotřebovávání. Co se týče brzdné dráhy na suché silnici, tak například při teplotě 20 °C je brzdná dráha automobilu při brzdění na zimních pneumatikách z rychlosti 100 km/h delší o 6 metrů než v případě použití letních pneumatik, což zároveň znamená, že na místě, kde by automobil na letních pneumatikách již zcela zastavil, pojede automobil na pneumatikách zimních stále rychlostí 37 km/h,“ píše se v tiskové zprávě.

Je to poprvé, kdy se některý výrobce pneumatik takto otevřeně vyhraňuje proti používání zimních pneumatik v létě. Dříve spíše poukazovali na možnost jejich bezpečného prvozu po celý rok. Nyní však rapidně přibývá řidičů, kteří si ve stížených ekonomických podmínkách nemohohou dovolit dvě sady pneumatik a chtějí-li jezdít v zimě, mají dnes jedinou legální možnost: jezdít na zimních po celý rok. Případně sáhnout po tzv. celoročních pneumatikách, které jsou v západní Evropě poměrně oblíbené, ale u nás se nikdy neujaly.

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz