Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Elegantně i v letošní zimě

Elegantně i v letošní zimě

 
Alcar

pátek, 7. října 2022

Společnost Alcar Bohemia představila začátkem října v pořadí již 24. ročník své obchodní akce Elegance i v zimě a také produktové novinky na letošní zimu. Největší prodejce litých i ocelových kol současně informoval o celkové situaci na trhu a svých nejbližších plánech.

 

Libor Rajdl je jedním z „nestorů“ tuzemského pneumatikářského trhu, když k 1. lednu příštího roku završí čtvrtstoletí v čele společnosti Alcar. Firma je dlouhodobě nespornou jedničkou na trhu s tržním podílem kolem 60 %, což jde částečně na konto síly mateřského koncernu Alcar, ale samo o sobě by to nestačilo  k vybudování tak silné pozice na českém i slovenském trhu. Úspěch Alcaru v Česku a na Slovensku je z velké části postaven na pracovním nasazení, entuziasmu a vizi prvního a dosud fungujícího ředitele Libora Rajdla. A samozřejmě celého týmu Alcar.

25 let je dlouhá doba na to, aby společnost v automobilovém aftermarketu zažívala jen tučná léta. Právě naopak, soustavné a stabilní fungování bylo možné jen díky neustálému přizpůsobování se poměrům na trhu a hledání nových cest a příležitostí. Za nejlepší léta v oblasti prodeje kol označil Libor Rajdl roky 2012 –  2013. V té době nikdo netušil, že v roce 2022 bude Alcar jedním z předních hráčů v oblasti TPMS, posílí  tržní podíl svým hybridním kolem nebo najde mezeru na trhu v oblasti dodávek kompletů. Zde se stal Alcar významným partnerem dealerů a importérů a přímo jim pomáhá stimulovat poptávku při prodeji nových vozů, kdy zákazníkům nabízí možnost odvézt si nový vůz i s připraveným kompletem na zimu.

Alcar kdysi uvedl svůj 3D konfigurátor kol jako jedinečnou pomůcku svým obchodním partnerům při prodeji litých kol a tento svůj produkt dále zdokonaluje a uživatelsky zatraktivňuje. Nově např. představil  možnost vyhledávání dostupné nabídky podle VIN vozidla či filtrování pouze té části nabídky, která odpovídá továrním rozměrům kol daného vozidla.

V předstihu pracoval  Alcar v přípravě na novou legislativu TPMS pro nákladní vozidla. Čidla jsou povinná pro nově vyráběná auta od července 2022 pro kategorie N1-N3, O3, O4, M2 a M3. Nyní nabízí univerzální senzor Alcar HD, který je možné naprogramovat pro jakýkoli model vozidla a dá se přizpůsobit všem rozměrům kol od 17,5 do 24.5 palců.

Alcar stále prodává kolem 160 000 ocelových a 80 000 litých kol ročně, ale současná ekonomická situace prodejům kol v náhradní potřebě příliš nepřeje. Nižší kupní síla, rozvoj segmentu celoročních pneumatik i přístup leasingových společností v Česku, které na náhradních kolech často šetří a volí ocelová kola pro zimní obutí i u poměrně drahých vozů – to jsou důvody, proč bude diverzifikace činností a  hledání nových příležitostí pro Alcar důležité i v budoucnu. Prostor pro rozvoj obchodu je tu však stále obrovský. Jestliže je u Alcaru Bohemia poměr prodaných ocelových a litých kol přibližně 2 : 1, ve Švédsku preferují leasingové společnosti litá kola v poměru přibližně 9 : 1.  Bez zlepšení celkové ekonomické situace a zvýšení kupní síly to však nepůjde.

Nabídka zima 2022

(Tisková zpráva) Alcar si pro letošní zimu přichystal bohatou nabídku 11 nových designů litých kol a připravil tak motoristům spoustu příjemných chvilek strávených nad výběrem nových kol v Alcar 3D konfigurátoru.

Prémiová značka AEZ představila vícepaprskový design AEZ Berlin, který je na míru vytvořen pro modely značky Mercedes. Lesklá černá povrchová úprava s leštěným lemem ráfku nabízí pod názvem AEZ Berlin black sportovního ducha, zatímco AEZ Berlin dark s leštěnou čelní povrchovou úpravou umocní elegantní design vozů s hvězdou na kapotě. Ať už se majitel některého z vozů Mercedes rozhodne pro kteroukoliv verzi, elegantní úzké paprsky a zapuštěný střed kola dokonale splynou s charakteristickým designem vozů této značky, pro které bylo toto kolo speciálně vyvinuto. AEZ Berlin nabízí aplikace v originálních rozměrech od 18 do 19 palců, například pro Mercedes A-třídy, B-třídy, C-třídy a E-třídy včetně několika variant AMG.

Značka Dezent na podzim potěší oči motoristů hned několika novými designy litých kol, které vozům umí dodat eleganci nejen v zimě. Alfa a Omega, tak lze popsat novinku od Dezent číslo 1. Staří Řekové to věděli už dávno. Pokud je něco naprosto zásadní, pak je to Alfa a Omega. Dezent  AO je důkazem, že se značka Dezent ve vývoji kol specializuje i na vozidla nové generace, chcete-li elektromobily. Dezent AO je robustní kolo s pětiděrovým uchycením. Díky vysoké nosnosti až 810 kg a schválením ECE umožňuje montáž na širokou škálu modelů v originálním rozměru bez nutnosti zápisu do Technického průkazu vozidla. Výrazný aero design s detailním zpracováním paprsků vynikne v dostupných rozměrech 19 a 20 palců na každém elektromobilu či hybridu.

Dezent  AO je k dispozici ve variantě s černým lakem a leštěnou čelní plochou nebo s celočerným lesklým lakem a je vybaveno odolnou třívrstvou ochranou (SRC), která ho optimálně chrání i v zimě, a která odolá i štěrku a posypové soli.

Novinka je k dispozici například pro modely Audi Q4 e-tron, Mercedes EQC a EQA, Škoda ENYAQ, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, VW ID.3 a ID.4, Polestar 2, Volvo XC40 nebo Tesla Model 3.

Druhá novinka s názvem Dezent KT nabízí design se 4děrovým uchycením, který je vytvořen na míru pro městské automobily značek Hyundai a Kia. Design s dynamicky tvarovanými dvojitými paprsky je k dispozici v originálních rozměrech v 15 a 16 palcích například pro modely Kia Stonic a Rio nebo Hyundai i10 a i20. Dezent KT je k dispozici v kombinaci šedého metalického laku a leštěné čelní plochy nebo s celoplošným grafitovým lakem.

Další novinkou značky Dezent je výrazný sportovně laděný design Dezent TO. Otevřený design se stylovými V-paprsky upoutá pozornost a dodá vozu sportovního ducha. Motoristé mohou vybírat mezi variantou s leštěnou čelní plochou a verzí s celočerným lakováním. Pětiděrový design je k dispozici v rozměrech 17 až 19 palců a s nosností až 755 kg pokryje nejen velké množství konvenčních vozů, ale splňuje také požadavky e-mobility, takže je možné ho použít pro mnoho plug-in hybridů a elektromobilů. Dezent  TO je k dispozici v originálních rozměrech například na modely Audi A3, A4, A5, VW Arteon, Ford Puma, Škoda Octavia a Superb, VW Golf 8, VW ID.3, Cupra Formentor, Volvo XC 40, V90 a mnoho dalších.

Poslední podzimní novinkou je design Dezent  TV, který je určený pro SUV, dodávky nebo rodinu vozů VW Transporter. Vyvážený design silných dvojitých paprsků umocňuje elegantní vzhled vozidel této třídy. Odolný třívrstvý lak (SRC) chrání kolo před náročnými zimními podmínkami i každodenní porcí nečistot.

S nosností až 1050 kg se nový Dezent  TV dokonale hodí pro těžší vozy, jakými jsou VW T5/T6 a T7 Multivan, Mercedes třídy V, Citroen Traveller, Opel Zafira, Toyota Proace a mnoho dalších. Kolo si však mohou pořídit i majitelé SUV, například VW Tiguan, Škoda ENYAQ, Škoda Karoq , Land Rover Velar, BMW X4 a X5, Mercedes EQS, GLC a dalších. Dezent TV je k dispozici hned ve 3 barevných provedeních, od 16 do 20 palců v celočerném lakování a v kombinaci černého laku s leštěnou čelní plochou a v 16 a 17 palcích potom i ve stříbrném lakování.

Obchodní akce

Alcar  svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a Dotz, a to nejen atraktivních novinek. V případě, že si motoristé k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo Dotz  objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od Alcaru zdarma. Akce platí od 1. 9. do 30. 11. 2022. Kompletní nabídku více než 80 designů litých kol včetně novinek si mohou motoristé opět prohlédnout online v ALCAR 3D konfigurátoru kol na stránkách www.alcar.cz. Ti, kteří si chtějí nechat doporučit design litého kola, mohou využít podzimní nabídky Elegance i v zimě, do které Alcar  předvybral 10 designů vhodných pro zimní provoz včetně posledních novinek.

Pneumatiky od Alcaru: Nová generace zimních pneumatik Falken Eurowinter HS02 a HS02PRO

Značka Falken uvedla na podzim 2022 na trh novou vylepšenou generaci úspěšné zimní pneumatiky Eurowinter HS01 pod označením Eurowinter HS02 a HS02PRO. Během zimních testovacích jízd ve švédském Arnemarku dosáhly nové Falken Eurowinter HS02 a HS02PRO oproti předchozí generaci lepších výsledků v přilnavosti na sněhu, hlučnosti a komfortu, palivové účinnosti, ovladatelnosti na suchém povrchu i ovladatelnosti a brzdění na mokrém povrchu .

Falken Eurowinter HS02 má symetrický dezén, je dostupný od 14 do 19 palců a v rozměru 205/55 R16 je běhoun schopný vytlačit 78 litrů vody za sekundu, což znamená vynikající ochranu vůči akvaplaningu.

Falken Eurowinter HS02PRO je asymetrický design určený pro těžší vozy SUV s velkými dynamickými požadavky. Je k dispozici od 16 do 21 palců a v rozměru 245/45 R18 dosahuje ještě větší odvod vody až 101 litrů za sekundu.

 

 

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz