Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Evropské vozové parky se podílejí na programu chytrých pneumatik společností Goodyear/Redspher

Evropské vozové parky se podílejí na programu chytrých pneumatik společností Goodyear/Redspher

 
Goodyear

středa, 22. ledna 2020

Goodyear Tire & Rubber spolupracuje s přepravní a logistickou skupinou Redspher na pilotním programu, který páruje inteligentní pneumatiky značky Goodyear vybavené senzory s platformou sdílených služeb Rubiwin společnosti Redspher. V rámci tohoto partnerství budou inteligentní pneumatiky montovány na dodávkové a servisní vozy provozované na dlouhých vzdálenostech flotilami, které jsou napojeny na Rubiwin. To umožní ‚rychlý záznam‘ relevantních dat z těchto vozidel.

 

„Jelikož některé z těchto dodávek cestují přibližně 720 kilometrů za den, skýtá tato akce zpětnou vazbu při náročných podmínkách, kde máme vysoké množství najetých kilometrů a časově kritické dodávky,“ vysvětluje Erin Spring, ředitel Goodyear, New Ventures.

Vozové parky budou těžit z nepřetržitého sledování a zaznamenávání údajů o stavu opotřebení a tlaku v pneumatikách, jež obdrží dohromady s dalšími údaji o vozidle. Informace jsou napojeny na proprietární algoritmy firmy Goodyear, které zlepšují celkový provoz vozových parků a předpovídají, kdy pneumatiky budou vyžadovat servis nebo výměnu. Toto pomáhá udržovat vozidla v nepřetržitém provozu, což je klíčový předpoklad pro doručování zásilek a služeb ve stanoveném čase.

„Efektivní řízení vozového parku je pro účastníky platformy Rubiwin i pro nás zásadní,“ říká Philippe Higelin, generální ředitel společnosti Redspher. „Schopnost využití informací o pneumatikách pro zvýšení bezpečnosti a výkonu je výhodou pro nás všechny klíčová, zejména v oblasti individuálních dodávek, kde je čas mnohdy kritický.“

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz