Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Gazely od Giti připraveny

Gazely od Giti připraveny

 
giti

úterý, 27. dubna 2021

Giti Gazelle, dámský tým pro terénní rally, je nový sportovní projekt společnosti Giti Tire, který bude zastupovat výrobce pneumatik v různých soutěžních a komunitních podpůrných činnostech. První akcí bude pouštní Rallye Aïcha des Gazelles, čistě ženská soutěž, které se koná v Maroku ve dnech 14. až 29. května.

 

"Tým gazel" tvoří zkušená závodnice Helen Tait Wrightová  a navigátorka  Sue Alemannová, jejich vozidlo Land Rover Defender 110 dostalo jméno Priscilla. Helen vyrostla na anglické farmě a pracovní život strávila ve světě designu. „Celý život fandí autům a místo za volantem považuje za to nejšťastnější na světě,“ komentuje Giti Tire. Na  Rallye des Gazelles startuje podruhé. Sue pochází z Nového Zélandu, kde se naučila navigovat ve vodách kolem Aucklandu a tuto dovednost se snaží přenést i do kokpitu soutěžního vozu.

Rallye Aïcha des Gazelles je jedinečná událost, která vznikla v roce 1990. Od svého založení vyvinula tato čistě ženská rally novou vizi motorsportu – jízda výlučně v terénu a bez GPS!  Úspěch v 15denní soutěží více závisí na navigačních schopnostech jednotlivých týmů než na rychlosti. Giti Tire a Tým gazel podpoří v Maroku i různé komunitní projekty zaměřené na vzdělání a ochranu životního prostředí. Zájem společnosti Giti o podporu „women only“ sportovních projektů najdeme i jinde. Giti podporuje ženskou posádku Giti / WS Racing Team v 24hodnovém závodě na Nürburgring – samozřejmě na pneu Giti.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz