Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Hurá do Číny

Hurá do Číny

 
trelleborg

úterý, 7. června 2016

Zatímco většina výrobců pneumatik se drží pozadu a snaží se nejprve před jakýmikoliv dalšími kroky porozumět čínskému trhu, Trelleborg již vyrábí zemědělské a průmyslové pneumatiky v Xingtai (Provincie Hebei).

 

V rámci svých marketingových aktivit uspořádal Trelleborg v severovýchodní Číně v provincii Heilongjiang takzvaný „Polní den“, kam pozval více jak 400 hostů, mezi nimiž byli zemědělci, prodejci zemědělské techniky, zástupci médií, spolků, universit a vysokých škol. V duchu motta akce „Ochrana půdy a trvale udržitelný rozvoj“ probíhaly prezentace vlastních produktů.

Trelleborg prezentoval na dvou traktorech John Deer 7830 výhody radiálních pneumatik (v tomto případě TM 600) proti diagonálním pneumatikám a v praxi demonstroval a dokazoval, že jeho produkty  nejen snižují spotřebu paliva, ale zejména lze s nimi provést práci rychleji. Současně pak byl měřen u obou traktorů tlak styčné plochy pneumatik na půdu, aby se tím dokázalo, jaké další výhody mají radiální pneumatiky z výrobních linek Trelleborgu, přestože jejich další rozšíření je v Číně teprve na samém počátku. Tlak pneumatiky na půdu a její hutnění začíná být i v Číně důležitým tématem, stejně tak demonstrace přilnavosti a přenosu tažné síly, za co se vděčí moderním výrobním technologiím pneumatik.

Po praktických ukázkách dispozic pneumatik Trelleborg zorganizoval diskuzi, během níž nejprve vystoupil zástupce pro čínský trh, Andrea Manenti, který prezentoval jako můstek k získání teoretických znalostí pozvaných hostů nejmodernější trendy v evropské zemědělské technice. Cílem přece musí být, zejména v zemi, jejíž plocha zemědělské půdy není proporcionálně vyvážena s potřebami a využitím, aby se s nižšími náklady a zatížením půdy vyprodukovalo více.  Dr. Quiju Wang z Akademie zemědělských věd v Heilongjiangu zdůraznil ve svém projevu, že je dobré znát povahu půdy a lépe jí chránit. Děkan zemědělské univerzity v Qingdao a předseda Mezinárodní asociace pro experimentální polní mechanizaci (IAMFE), Shuqi Shang, se také vyjádřil pro důslednou kontrolu zemědělství a věnování pozornosti problematice, jaké ztráty způsobuje zhutnění půdy například při sklizni sóji nebo kukuřice.

Tyto aktivity Trelleborgu ukazují, že do budoucna nebude stačit stěžovat si na agresivní expanzi čínských pneumatik v Evropě, ale že se musí jak výrobci, tak jejich prodejní sítě přizpůsobit vývoji trhu a například expandovat do Číny.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz