Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Je to zkrátka pořád jen kompromis!

Je to zkrátka pořád jen kompromis!

 
ilustracni

středa, 31. března 2021

Obchodník z německého Herne se domnívá, že bezpečnost prohrává při prodeji pneumatik v souboji s cenou. A rozhodl se něco udělat. „Zkraťte svou brzdnou dráhu, ne svůj život.“ Toto poselství hlásá přívěs s nápadným polepem, brázdící od začátku tohoto roku německé silnice a dálnice. Je to slogan společnosti Reifen Stiebling. Nápis na přívěsu je důležitou součástí kampaně proti stále častějšímu „lhostejnému postoji spotřebitelů“. Tuto kampaň vede specializovaný obchod s pneumatikami z Herne. „Chceme jasně upozornit na nebezpečí plynoucí z lhostejnosti při výběru pneumatik. Tempo šíření tohoto lhostejného postoje mezi řidiči odpovídá růstu segmentu celoročních pneumatik,“ říká jednatel společnosti, pan Christian Stiebling.

 

Výrobci a specializované obchody mají jasno v tom, že výběr správných pneumatik má obrovský vliv na bezpečnost. „Ono totiž opravdu není jedno, jestli se rozhodnu pro sezónní pneumatiky od prémiového výrobce nebo pro nízkonákladové výrobky, na kterých se má jezdit za každého počasí po celý rok,“ vysvětluje další z jednatelů, Alexander Stiebling. „Rozhodující přitom je, jaké znalosti má koncový spotřebitel ohledně značných rozdílů v bezpečnosti, a jestli vůbec bude v budoucnu považovat za nutné zabývat se touto otázkou.“

Celý článek si přečtěte v druhé jarní Pneu revue letošního roku, která vychází začátkem června. Budeme se věnovat i tématu, jak vést správně prodejní rozhovor a jak řeší tuto otázku naše pneuservisy. Je možné zákazníka přesvědčit a "navést na správnou cestu"? O tom a mnohém dalším v příštím čísle Pneu revue. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz