Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Kalendář Pirelli se po roce vrátil, dražba v Česku pomůže nemocným dětem

Kalendář Pirelli se po roce vrátil, dražba v Česku pomůže nemocným dětem

 
kalendar-2022

úterý, 14. prosince 2021

Po roční přestávce vydala společnost Pirelli svůj kultovní kalendář. Vstupuje s ním do významného jubilea - v příštím roce oslaví Pirelli 150 let od svého založení.

 

(původní tisková zpráva Pirelli) Kalendář se vrací po roční přestávce, kterou měl v roce 2021 kvůli covidové krizi. Jde o zvláštní návrat, protože se shoduje s oslavou 150. výročí značky Pirelli. Kalendář pro rok 2022 nese název On the Road (Na cestě) a fotografie jsou od zpěváka a hudebníka Bryana Adamse, který si za více než dvacet let úspěšné hudební kariéry vybudoval také reputaci jako úspěšný fotograf. Prostřednictvím fotografií On The Road zachycuje život umělců na turné. A je to také tématem stejnojmenné písně, kterou kanadský hudebník složil pro kalendář a jež bude uvedena na jeho příštím albu.

Od prvního uvedení kalendáře v roce 1964 vydala společnost Pirelli už 48 exemplářů, včetně letošního On the Road, které vytvořilo 37 fotografů. „Bryana znám a oceňuji mnoho let. Myslíme si, že jeho nápad propojit svět hudby se světem silnic a cestování je perfektní pro kalendář, který se znovu vrací, tak jako se po pandemii snažíme o postupný návrat k normálu. Tento kalendář bude označovat měsíce roku 2022, které jsou pro Pirelli obzvláště důležité, protože je to rok, kdy slavíme 150. výročí založení firmy,“ uvedl Marco Tronchetti Provera, výkonný místopředseda a generální ředitel společnosti Pirelli.

V kalendáři, který tvarem připomíná obal vinylového „elpíčka“, portrétovaní hudebníci odhalují okamžiky života na turné, od napětí před vystoupením, přes přestávky mezi zkouškami a koncerty až po dlouhé cesty z jednoho města do druhého včetně samoty v hotelových pokojích. To jsou zážitky, které dobře zná i samotný Bryan Adams a poprvé v historii kalendáře je součástí obsazení kalendáře i fotograf. „Bylo by velmi těžké stručně popsat vše, co se přihodí na cestě během několika dní. Takže to, co jsem se pokusil znázornit, byly některé aspekty této cesty. Hudebníci například ve skutečnosti nikdy nevidí přední část budovy, jen její zadní část. Vidíme dveře na pódium, vidíme prostory zákulisí, vidíme suterén budovy. Od dveří jeviště jdeme ke dveřím auta, ke dveřím hotelu, ke dveřím vlaku, ke dveřím autobusu, takže je to hromada dveří, ale vždy je to o cestování,“ vysvětluje Bryan Adams.

Spolu s ním tvoří 12měsíční skládanku deset světově proslulých umělců různého věku, hudebních žánrů a zázemí: Cher, Grimes, Jennifer Hudson, Normani, Rita Ora, Bohan Phoenix, Iggy Pop, Saweetie, St. Vincent a Kali Uchis. Bryan Adams se snažil zachytit charakteristické rysy různých umělců. Jednotlivé měsíce kalendáře se rozprostírají na více než 160 stranách s více než 70 portréty a scenériemi: od probuzení zpěvačky St. Vincent (která se také objevuje na obálce) v hotelu, přes volný den písničkářky Kali Uchis u bazénu, po odhlašování se raperky Saweetie z hotelu před další cestou nebo zpěvačky Cher v zákulisí. Vidíme také zpěvačky Normani a Jennifer Hudson odpočívat před zvukovou zkouškou, respektive přijíždět do divadla, zpěváka Iggyho Popa (který je také na zadní straně obálky) před představením, hudebnici Grimes v nahrávacím studiu, rapera Bohana Phoenixe zpět v hotelu po vystoupení a také zpěvačku Ritu Ora ve vaně při relaxaci po hudebním představení. Fotografie byly pořízeny v létě během pouhých tří dnů na dvou místech, jednak v Los Angeles v Palace Theatre a v hollywoodském hotelu Chateau Marmont, jednak na ostrově Capri v hotelu Scalinatella.

Dobročinná dražba vynesla 183 tisíc
Jeden exemplář kalendáře byl tradičně vydražen na iDNES.cz, přičemž výtěžek opět pomůže onkologickým pacientům.

Letošní aukce proběhla ve středu 8. prosince a nabídla především ve svém závěru strhující bitvu o to, kdo raritní exemplář kalendáře získá. Částka se nakonec zastavila na výši 183 000 korun a hrdým majitelem se stal P Zero Club, sdružující řidiče jezdící na pneumatikách Pirelli.

Křesla pro aplikaci chemoterapie

Letošní výtěžek, stejně jako v předchozích letech, poputuje opět na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně, jenž ho použije na nákup dvou speciálních křesel pro chemoterapii. Jedno stojí 170 tisíc korun, dalšími financemi do celkové potřebné sumy 340 tisíc Kč pak přispěje Nadace AGROFERT.

„Mám velkou radost, že jsme mohli opět podpořit onkologicky nemocné pacienty,“ komentoval aukci country manažer Pirelli CZ Jan Mulač. Poznamenal, že letošní rok je pro Pirelli významný hned v několika ohledech: kalendář Pirelli se vrací po roční pauze způsobené pandemií, společnost slaví 150 let od svého založení a její česká pobočka působí 25 let na našem trhu. „Spojení naší dlouhé historie, špičkové lékařské péče a obrovské profesionality všech zaměstnanců Masarykova onkologického ústavu v Brně může napomoci k lepšímu životu těm, kteří musejí zdolávat velkou výzvu,“ dodal Jan Mulač.

K vydražené částce doplní zbylou část k nákupu potřebného onkologického zařízení příspěvek Nadace AGROFERT, pod jejíž záštitou se dražba kalendáře letos konala. „Částku doplníme do 340 tisíc korun, aby finance stačily na nákup dvou aplikačních křesel. Jsme velmi rádi, že i letos aukce pomůže, zcela konkrétním způsobem, lepší péči o onkologické pacienty,“ uvedla ředitelka Nadace AGROFERT Zuzana Tornikidis.

Mluvčí Masarykova onkologického ústavu v Brně Anna Svobodová doplnila, že křesla budou využita v novém stacionáři zprovozněném v první polovině roku 2022. „Jsme velmi rádi, že i letos aukce kalendáře Pirelli pomůže našim pacientům. Onkologická léčba, vybavení, přístroje jsou velmi drahé. Podpory si proto tradičně velmi vážíme,“ dodala Anna Svobodová.

 

 
Loga_a_grafika
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz