Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Magna Tyres kupuje podnik v Polsku

Magna Tyres kupuje podnik v Polsku

 
magna

středa, 5. ledna 2022

Nizozemská společnost Magna Tyres, která má v Česku obchodní zastoupení, se dohodla na koupi polského prodejce pneumatik Industra Ltd. Finanční podrobnosti nebyly zveřejněny. Polská Industra dosahuje ročních tržeb kolem 10 milionů eur, tedy asi 250 milionů korun.

 

Firma s 24letou tradicí je největším dodavatelem produktů a služeb v sektoru speciálních pneumatik v Polsku. Pracuje se třemi kategoriemi produktů: průmyslovými pneumatikami (od vysokozdvižných vozíků po přístavní manipulační techniku), EM pneumatikami a zemědělskými pneumatikami  (pneumatiky, disky i  pásy).

Magna Tyres Group, která provozuje v Polsku pobočku Magna Tyres Poland Sp.Z o.o., díky akvizici  posiluje pozice v OTR  segmentu střední a východní Evropy. Je to také odrazový můstek pro rozvoj obchodu v pobaltských zemích, na Balkáně a ve východní Evropě.

V současné době Magna Tyres provozuje pět mobilních lisů, dva obří stacionární lisy pro montáž těžkých plných pneumatik až do průměru 33 palců a sedm mobilních servisních vozidel pro výměnu velkých pneumatik na staveništích.

Remigiusz Bęben, generální ředitel Industry, uvedl: „Michaela de Ruijtera (prezident skupiny Magna Tyres, pozn. red.) a Marcina Kochaniaka (generální ředitel Magna Tyres Poland) znám dlouhá  léta a máme velmi podobný pohled na trh. Jsem si jist, že v tomto týmu budeme schopni poskytnout našim klientům ještě lepší služby a lepší nabídku produktů. Budeme moci využít zkušeností Magna Tyres v Polsku a v ostatních zemích a naopak Magna vytěží z našich zkušeností z práce s koncovými uživateli zemědělských, průmyslových a nákladních  pneumatik. Myslím, že naše vícekanálová prodejní strategie v Polsku bude inspirací a vzorem pro ostatní trhy v Evropě a ve zbytku světa.“

Magna Tyres Group se netají plánem zvýšit během příštích tří až pěti let tržby na 600 milionů eur za rok. Polská  Inudstra není jedinou akvizicí Magny v loňském roce. Investovala též na druhém konci světa, když koupila australskou společnost Fennell Tyres International, která má roční tržby kolem 20 milionů australských dolarů, tedy přibližně 320 mil. korun.

Ilustr. foto Magna

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz