Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Mall.cz: Češi přecházejí k "alternativním" značkám

Mall.cz: Češi přecházejí k "alternativním" značkám

 
zimni_pneu_provoz

středa, 19. října 2016

Češi každoročně věnují výběru nových pneumatik velkou pozornost. V celkovém žebříčku prodejů podle statistik e-shopu MALL.CZ vítězí značka Barum. Až v 50 % nákupů však zákazníci vyhledávají alternativní značky zaštítěné známými výrobci, přičemž si vlastnosti těchto pneumatik prověřují v nezávislých testech. To tvrdí v tiskové zprávě e-shop Mall.cz

 

A dodává. Při výběru zimních pneumatik se Češi nijak neukvapují. Vzhledem k tomu, že většina z nich je nakupuje na další tři až čtyři sezony, vybírají pečlivě a zodpovědně a rozhodují se 1-2 měsíce. Nakupující procházejí testy jednotlivých značek a vyhledávají i srovnání konkrétních vlastností. Zajímají se o to, jak se pneumatiky chovají na sněhu, za mokra, jaký mají valivý odpor a jak jsou hlučné. Zimní obutí se ve vztahu k letnímu prodává v poměru 60:40, a jeho výběr není pouze mužskou doménou, dle údajů MALL.CZ ve 40 % případů nakupují zimní pneumatiky ženy. Nicméně tato čísla musíme brát s menší rezervou, přes uživatelské účty žen mohou v některých případech být přihlášeni i muži.

Zatímco před několika lety žebříčkům vévodily s velkým náskokem osvědčené stálice jako Barum či Michelin, v poslední době se stále více prosazují alternativní výrobci jako Nokian, Hankook nebo Nankang. Velkému zájmu se těší také značka Riken, levnější varianta zimního obutí od známého výrobce Michelin. Oblíbenou a stále vyhledávanější značkou je také čínská Ling Long, jejíž pneumatiky v Čině obouvají i vozy Škoda. Pro zákazníky přináší nákup těchto pneumatik především významnou finanční úsporu, která ovšem není na úkor kvality a jízdních vlastností.

„Zajímavým trendem, který se u nás projevil již v minulé sezoně, je nákup univerzálních typů pneumatik, tzv. cross-climate,“ doplňuje k českým nákupním zvykům Aleš Kafka, produktový specialista MALL.CZ. „Jedná se o pneumatiky, jejichž vzorek a použitá směs vyhovuje jak v letním, tak i v zimním provozu. Dle našich zkušeností je využívají především řidiči, kteří nejezdí tak často a na tak velké vzdálenosti.“

Právě v říjnu poptávka po nových zimních pneumatikách vrcholí. Na MALL.CZ jsou nejvyhledávanějším artiklem v kategorii Auto-moto a zákazníci navíc mohou při jejich nákupu využít dopravy zdarma.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Michal
Michal Z toho je vidět, že v mallu dělá samej kretén....Alternativní značka hankook, nokian...to je celkem na přes držku. Ty značky tady oboje jsou 10 let možná víc a v mallu je to alternativa...To je fakt na přes hubu a pan Kafka by se na to raději měl vykašlat.
neděle, 23. října 2016
 
Hrouda
Hrouda Oblíbenou a stále vyhledávanější značkou je také čínská Ling Long, jejíž pneumatiky v Čině obouvají i vozy Škoda. Pro zákazníky přináší nákup těchto pneumatik především významnou finanční úsporu,( ano tady mohu souhlasit ) která ovšem není na úkor kvality a jízdních vlastností. ( a tady to jééééé lež jakoooooo věž.. ) moc úsměvný článek . Dalo by se to brát jako sypání soly do rány v době přezouvání článek o tom jak MALL prodává a my jen montujem. :C:C Zásah jen tak dál. Taky bych prodával Barum jen dostat cenu při které se to dá prodat. No nic MALL to zvládne dobře to je jisté. :D co nato frečízanti ??? MALL.CZ vítězí značka Barum. Až v 50 %.
středa, 19. října 2016
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz