Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » NOKIAN se mění v Rusku v IKON, VIANOR na IVANOR

NOKIAN se mění v Rusku v IKON, VIANOR na IVANOR

 
Loga_a_grafika

čtvrtek, 27. dubna 2023

Podmínky licenční smlouvy podepsané při změně majitele společnosti Nokian Tyres v Rusku ukládají novému vlastníkovi, aby přestal používat všechny ochranné známky a názvy finského výrobce pneumatik, s výjimkou značky Nordman. Podnik vlastněný společností Tatněfť se přejmenoval z Nokian na Ikon Tyres.

 

Podnik, který se nyní jmenuje Ikon Tyres, vyrobil své první pneumatiky v Rusku v roce 2005 a o rok později se stal lídrem trhu v segmentech A a B. V roce 2021 dosáhla tato firma  rekordního podílu na ruském trhu ve výši 16,6 % ve všech segmentech.

Závod ve Vsevoložsku v současné době vyrábí pneumatiky „středního cenového segmentu pod značkou Nordman a prémiové pneumatiky pod novou mateřskou značkou Ikon Tyres“.

V březnu společnost oznámila, že bývalou síť maloobchodních pneuservisů Nokian Tyres Vianor v Rusku přejmenovala na Ivanor. Při této příležitosti slíbila, že „nová značka bude pokračovat v udržitelném rozvoji sítě a bude vycházet z dlouholetých zkušeností a profesionality sítě Vianor, aby mohla spotřebitelům nabízet trvale vysokou úroveň služeb“. Taktéž Ikon Tyres plánuje, že si její pneumatiky zachovají vysokou technologickou úroveň a precizní výrobní postupy finské značky.

Obě loga si zachovávají slovní i grafickou identitu s původními značkami finského výrobce, což je s podivem, neboť Rusko na všechny strany tvrdí, že se bez západních výrobků obejde a dokáže je vyrobit ve stejné nebo vyšší kvalitě.

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz