Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » O čem se dočtete v druhé letošní Pneu revue

O čem se dočtete v druhé letošní Pneu revue

 
Pirelli

středa, 27. dubna 2022

Již nyní intenzivně pracujeme na letošním druhém čísle Pneu revue, a tak je čas si říct, jakými tématy se budeme zabývat. O globální geopolitické situaci a jejím bezprostředním vlivu na obchod s pneumatikami a pneuservis v Česku bude otázka v rubrice 5 na str. 5. I když o válce na Ukrajině píšeme s velkým sebezapřením, je to bohužel realita a její dominový efekt nakonec dorazí až na místa, kde se obsluhuje koncový zákazník. V článku Více či méně bolestivé rozebíráme dopady války na globální výrobce pneumatik. Jak jsou na tom Nokian, Continental, Pirelli, Michelin, Bridgestone či Yokohama, všechno firmy, které Rusku v minulosti otevřely své továrny? Dopady se liší případ od případu a nejcitelnější jsou tam, kde má výroba v Rusku vysoký podíl buď na celkové, nebo evropské kapacitě.

 

Přečtete si nové informace k chystané franšízové síti Quick Stop Car, která uspořádala v Praze tiskovou konferenci. Nejvýznamnějším letošním  jubilantem mezi výrobci pneumatik je značka Pirelli, a proto v rámci rozhovoru čísla hovoříme s jejími zástupci. Pirelli slaví 150 let od podpisu zakládacích listin, ale z našeho hlediska je důležité také její 25leté působení na českém trhu. A protože místní tým Pirelli je zdaleka nejstabilnějším obchodním subjektem na českém trhu mezi výrobci pneu (a možná i jeden z favoritů celé skupiny Pirelli), mají její zástupci k situaci na tuzemském trhu opravdu co říct. „Když jsem začínal, měl jsem jako služební vůz Opel Omega, jehož standardní patnáctipalcové pneumatiky mi v pneuservisu pozvedli  na šestnáctipalcové. Nyní mám Škoda Kodiaq a ve standardu 20palcová kola. A už mi zase říkali, že by bylo na čase tam dát o palec větší,“ řekl při tiskové konferenci ke 150letému výročí Pirelli její místní šéf Jan Mulač (na snímku z konference). Asi to nejlépe vyjadřuje, kam se trh s pneumatikami za poslední čtvrtstoletí posunul.

V nové Pneu revue jsme se také po čase vrátili k tématu pneumatik a STK a rovněž se zaměřili na palčivé téma cen energií. Jaké pneuservisní stroje „žerou“ nejvíce a jak si pomoct s úsporami?  Na poslední chvíli ještě stihneme reportáž z výstavy Autopromotec v Boloni, která se koná po třech letech a bude to po dlouhé době velká výstavní událost. Těšte se i na mnoho dalších článků, které vám přinese Pneu revue s datem 10. června 2022 a pořadovým číslem 107.

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz