Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Popgom hlásí zavřeno

Popgom hlásí zavřeno

 
internet

pátek, 11. září 2020

PNEUMATIKY-jednoduše! Tak zněl český slogan nadnárodního projektu Popgom, který v roce 2009 vzbudil určitou nelibost mezi prodejci pneumatik Michelin, protože jedním z jeho vlastníků byl právě francouzský koncern. Tím, že přes tento portál nakupovali koncoví spotřebitelé, tak vlastně Michelin ubíral práci svým obchodním partnerům.

 

To ovšem teď nemusí nikomu vadit, protože stránky Popgomu v Česku, stejně jako národní stránky ve Švýcarsku a Slovinsku, hlásí „zavřeno“. Nadále fungují (nebo alespoň v polovině srpna fungovaly) stránky Popgomu na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Uzavření hlásí i pozdější následníci Popgomu v dalších třech zemích, konkrétně Alloneumaticos (Španělsko), Allopneus (Belgie) a Hallobanden (Nizozemí), zatímco e-shop allopneus.com ve francouzském jazyce nadále funguje. Prodej pneumatik přímo od výrobce ke koncovému spotřebiteli už není takové tabu jako před deseti lety. Výrobci o tomto způsobu prodeje už nejenom otevřeně hovoří, ale na některých trzích podnikají i konkrétní kroky. 

Čeká nás nedostatek zimních pneumatik?
Podle rakouské zpravodajské stanice Oberösterreichische Nachrichten (OÖN) by se zimní pneumatiky mohly stát minimálně v přechodném období nedostatkovým zbožím. Důvodem je uzavření prakticky všech evropských závodů v době, kdy výrobní linky jedou naplno výrobu právě zimních pneumatik. O nedostatku výrobních kapacit vypovídá i skutečnost, že Continental odložil uvedené svého zimního dezénu WinterContact TS 870 na rok 2021.

Další informace ze světa obchodu s pneumatikami si přečtěte v Pneu revue č. 3/2020, která vychází příští týden

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz