Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Privátní značka: vyšší zisky, hodně starostí

Privátní značka: vyšší zisky, hodně starostí

 
beltrex

pátek, 20. ledna 2017

V prvním letošním čísle Pneu revue se mimo jiné věnujeme tématu privátních značek. O nich jsme psali již mnohokrát, protože v podmínkách velkých trhů, jako je Velká Británie či Německo, je tento fenomén již dlouho rozšířený a vyhledávaný. Nyní se zdá, že kouzlo vlastní značky začíná oslovovat i tuzemské prodejce pneumatik.

 

Zajeli jsme do Brna a hovořili s ing. Vladimírem Valchařem, jednatelem společnosti ADAPA, s.r.o. Ta již téměř rok dodává na trh vlastní značku osobních pneumatik Beltrex. Adapa provozuje několik internetových obchodů na pneumatiky, ten hlavní pod značkou Seznampneu na adrese www.seznam-pneu.cz Firmu založil před deseti lety, předtím pracoval pro společnost z Blízkého Východu, která podnikala v řadě odvětví včetně gumařiny.

Jak se zrodila myšlenka vlastní značky? „ Nakupuji pneumatiky od různých velkoobchodů a často mi jejich zástupci říkali zhruba toto:  Dám ti cokoliv za skvělé podmínky. Ale tuhle gumu ti nedám, protože tu mám jen pro své pneuservisní zákazníky.¨"  Tak jsem si řekl, že by nebylo špatné také mít značku, o které si budu sám rozhodovat,“ říká Vladimír Valchař.

Po necelém roce hodnotím zkušenosti velmi kladně. O značku Beltrex je zájem, a to jak mezi koncovými zákazníky, tak mezi pneuservisy.“.  A protože zájmy distribuce na koncové zákazníky a pneuservisy jdou často proti sobě., přemýšlí brněnský podnikatel o další značce výlučně pro pneuservisy. Zatím však amortizuje vstupní investici ve výši zhruba 25 milionů korun, která zahrnovala i prvotní dodávku v počtu přibližně 10 tisíc kusů osobních pneu ve čtyřech rozměrech. Zemí ůvodu je určitě nikoli  překvapivě Čína. Spolupráci s tamními dodavateli hodnotí Valchař též pozitivně – jednání bylo velmi férové. Při svých cestách do Číny se setkal v řadou podnikatelů – ti si dále předávali jeho kontakt, takže dnes je doslova zasypáván nabídkami na výrobní i obchodní spolupráci. „Jsou přátelští, úslužní a spolehliví, konkurence je tam obrovská,“ říká Valchař.

Další informace k tématu najdete v jarním čísle Pneu revue.

Foto: Český podnikatel se v Číně neztratil

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz