Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Přívěsné vozíky pro Teslu se testují v Česku, možná budou Czech Made

Přívěsné vozíky pro Teslu se testují v Česku, možná budou Czech Made

 
Auta

čtvrtek, 1. dubna 2021

Spojení Elona Muska s Českem je zase o něco silnější. Nedávno proběhla zpráva, že česká firma z Horní Břízy vyvinula palivové nádrže pro vesmírnou družici Falcon 9. A nyní prosákla další informace, že tým Elona Muska vyvíjí ve spolupráci s nejmenovanou českou společností značkové přívěsné hobby vozíky pro elektromobily Tesla. Je to zjevně další krok směrem k větší užitkovosti nabídky motorových vozidel geniálního vizionáře, dosud reprezentované např. elektrickým náklaďákem Semi či konceptem vozidla pro MHD v hustě osídlených oblastech.

 

Není bez zajímavosti, že první koncepty „na míru šitých“ přípojných vozíků pro Tesly, vyznačujících se optimalizovanou aerodynamikou a speciálními pneumatikami s nízkým valivým odporem, firma testuje (v žargonu kalifornské automobilky „tesluje“) v Česku. Důvodem je údajně (citujeme) „unikátní penetrace souprav motorových a přípojných vozidel do 3,5 t, srovnatelná pouze s Pákistánem, a také specifické podmínky českých komunikací“.  Pohotový čtenář našeho časopisu zachytil testovací soupravu, umě maskovanou logem českého hobbymarketu, na rychlostní komunikace Praha – Strakonice. Zjišťujeme též informace o značce pneumatik, které Tesla hodlá použít, protože i ty mají být českého původu (tedy nikoli nutně Made In...). Bude to první, druhý, nebo „třetí vzadu“? Překvapení se nevylučuje.

Popisek k fotografii: Nenechte se mýlit – na ložné ploše se nenacházejí dva pytle cementu, ale prostor je zcela prošpikován snímači, polovodiči, detektory, monitory, lasery, satelity  a další technikou. 
Foto: Papa-Raci
Copyright Pneu revue

 

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz