Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Pro Vipal je Česko VIP trhem

Pro Vipal je Česko VIP trhem

 
vipal

čtvrtek, 24. června 2021

Společnost Vipal Rubber, jeden z předních světových výrobců protektorovacích materiálů, slaví v roce 2021 důležité jubileum: 15 let od zahájení aktivit ve střední a východní Evropě. Díky distribučnímu skladu ve Slovinsku, otevřenému v roce 2006, má Vipal též přímou pobočku v regionu. Přibližně padesát zákazníků v oblasti odebírá běhouny Vipal a další produkty na protektorování a opravy pneumatik. Dealeři Vipal jsou rozmístěni v České republice, na Slovensku, v Polsku, na Balkáně a v pobaltských zemích. Česká republika zaujímá dokonce páté místo v objemu prodeje společnosti na evropském kontinentu!

 

Mezi oblíbené produkty v regionu  patří běhouny VT110, VT220, VL140 a VRT3. Na českém a slovenském trhu je zvlášť rozšířený běhoun VT110.

Vipal rovněž dodává do regionu produkty na opravy pneumatik. Mezi hlavní položky  patří opravné vložky, výztuhy ventilů pro duše a chemie.

„Od otevření středoevropského skladu v roce 2006 byly našimi prioritami země,  jako je Česká republika. Zaprvé kvůli jejich lidem, dále kvůli vysoké míře protektorování a kladnému přijetí protektorovaných pneumatik a nakonec díky špičkové technologické úrovní tamních protektoroven,“ komentuje Fabricio Nedeff, obchodní manažer společnosti Vipal Europe. Jeho obchodní tým má i svého zástupce z Česka, kterým je Michal Baxa,  což potvrzuje  zájem a důležitost, kterou společnost tomuto trhu přikládá. Česko zaujímá pátou příčku v odbytu produktů Vipal Rubber mezi všemi evropskými zeměmi.

Jedním z klíčových partnerů Vipal je již jedenáct let brněnská společnost Carling s.r.o, u níž patří Vipal mezi tři nejčastěji protektorované značky. „Hlavním důvodem jsou nadstandardní obchodní podmínky, které jsou výsledkem dlouhodobého partnerství. Nejoblíbenějšími produkty jsou řady běhounů pro regionální pneumatiky a pro stavebnictví.  Věříme, že podpora oběhového hospodářství ze strany Evropské unie zvýší obraty obou společností,“ komentuje  Ivo Lojda, manažer logistiky ve společnosti Carling.

V Evropě má Vipal kromě slovinského distribučního centra další dvě: jedno v anglickém Felixstowe a druhé ve španělské Valencii, kde se také nachází evropská dceřiná společnosti. Se čtyřmi továrnami a dalšími deseti distribučními centry, které zásobují zákazníky v přibližně 90 zemích světa, patří Vipal mezi přední světové hráče v oboru.  Dalším výrobní sortiment společnosti zajišťuje dceřinka Vipal Machinery,  která vyvíjí, vyrábí a dodává vlastní technologie a stroje na protektorování pneumatik.  To byla dosud mimoevropská záležitost, nicméně první vlaštovkou byla v roce 2020 dodávka extruderu  VOC 760 (na snímku)  španělské protektorovací firmě Recauchutados Muralla SA (Remusa).

Vipal nedávno získal tři mezinárodní ocenění v prvním ročníku udělování cen Recircle Awards. Společnost zvítězila v kategoriích Nejlepší dodavatel protektorovacích běhounů, Nejlepší dodavatel zařízení a příslušenství pro protektorování pneumatik (Vipal Machinery) a Nejlepší inovátor v oboru protektorování pneumatik, zde díky technologii Eye Control.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz