Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Reifen Krieg prodán

Reifen Krieg prodán

 
Velkoobchody

pondělí, 2. července 2018

Společnost FinTyre Distribution Limited (EfTD), jeden z největších panevropských distributorů pneumatik, se dohodla na koupi společnosti Reifen Krieg Group, předního velkoobchodního prodejce pneumatik v Německu. Výsledkem je, že EfTD se stane lídrem na trhu ve dvou klíčových evropských zemích, a to v Německu a Itálii, s celkovými tržbami 1,1 miliardy eur. Podle EfTD budou dosavadní majitelé společnosti Reifen Krieg Holger Krieg a Tobias Fink pokračovat jako výkonní ředitelé skupiny.

 

Společnost  FinTyre Distribution Limited (EfTD), jeden z největších panevropských distributorů pneumatik, se dohodla na koupi společnosti  Reifen Krieg Group, předního velkoobchodního prodejce pneumatik v Německu. Výsledkem je, že EfTD se stane lídrem na trhu ve dvou klíčových evropských zemích, a to v Německu a Itálii, s celkovými tržbami 1,1 miliardy eur. Podle EfTD budou dosavadní majitelé společnosti Reifen Krieg  Holger Krieg a Tobias Fink  pokračovat jako výkonní  ředitelé skupiny.

Od svého založení v roce 2007 se společnost Reifen Krieg Group stala významným  velkoobchodním prodejcem pneumatik s širokým sortimentem produktů a značek pneumatik. Společnost sídlící v německém Neuhofu vykázala v roce 2017 prodej za přibližně 330 milionů eur. Je  jedním z klíčových hráčů na velkoobchodním trhu s pneumatikami v Německu s ročními objemy 3,5 milionu osobních , motocyklových a nákladních pneumatik a více než půlmilionem  ocelových a hliníkových kol.

EfTD  vlastněná  společností Bain Capital Private Equity, významnou  globální soukromou investiční společností, se chce stát největším nezávislým distributorem pneumatik v Evropě, a to jak díky organickému růstu, tak díky akvizicím. V roce 2017 společnost získala Fintyre, předního distributora pneumatik v Itálii, a Reiff Tire Group, nezávislého distributora pneumatik v Německu.

EfTD uvádí, že Reifen Krieg Group a Reiff Tire Group budou působit nezávisle na německém trhu jako sesterské společnosti s očekávanou součinností při nákupu a finančním řízení. Kombinovaný podnik bude mít více než 1 300 zaměstnanců, 1,1 miliardy příjmů eur, 16 skladů a nebývalou teritoriální přítomnost v Německu a Itálii.

„Od svého založení v roce 2007 byla skupina Reifen Krieg v neustálém růstu. Jsme přesvědčeni, že tato fúze je skvělou příležitostí pokračovat v tomto  trendu. Těšíme se na další rozvíjení naší vize a odborných znalostí ve skupině EfTD spolu s vedením FinTyre Distribution. Věříme, že EfTD a Reifen Krieg Group mohou rozšířit portfolio služeb a stavět na svých vztazích se zákazníky,“ uvedli ve svém prohlášení jednatelé Reifen Krieg Group H. Krieg a T. Fink.

„Tato transakce je součástí strategie EfTD konsolidovat vysoce rozstříštěné odvětví evropské  distribuce pneumatik prostřednictvím akvizic na strategických trzích. Německo je nesmírně důležitým trhem s více než 48 miliony pneumatik prodanými v roce 2017. Reifen Krieg je veden skvělým  manažerským týmem, který s nadšením vítáme. Kombinovaná skupina vytvoří nejen největšího distributora v Německu, ale i vedoucího evropského hráče,“ uvedl Mauro Pessi, výkonný ředitel  EfTD.

Transakce ještě podléhá schválení příslušnými regulačními orgány.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz