Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Servisní technika na Automechanice

Servisní technika na Automechanice

 
Servisni_technika

pátek, 14. října 2022

Po nucené přestávce se ve dnech 13.–17. září 2022 konal ve Frankfurtu veletrh Automechanika. Podívejme se na to, co vystavovali účastníci v oboru pneuservisní techniky.

 

Společnost M&B představila novou řadu zouvaček s otočným stolem řady TC700 a zcela nový špičkový model TC755 Leverless, který představuje evoluci oceňované verze TC555 SL-4. Mezi vyvažovačkami nejvíce zářil model MB400XLP s laserovým ukazatelem, zvětšenou plochou zásobníku pro závaží, 17" monitorem a pneumatickou brzdou. Výrobce jej charakterizuje jako model, který zaručuje přesnost a efektivitu, vysokou spolehlivost a velmi zajímavý poměr kvalita/cena. Návštěvníci se na stánku M&B také mohli seznámit s fungováním vyvažovačky MB200, která v kombinaci se zouvačkou DIDO 26 MV představuje optimální řešení pro mobilní servis, v němž má společnost M&B silnou pozici. Novinky se týkaly i nákladního servisu; v předpremiéře byla představena digitální vyvažovačka kol MB210T, zatímco modely MB230T a MB250T byly uvedeny již dříve a stačily si za krátkou dobu získat přízeň zákazníků.

Společnost Ravaglioli S.p.A., člen skupiny Vehicle Service Group (VSG), jednoho z předních světových výrobců vybavení pro motorová vozidla, uvedla ve Frankfurtu novou řadu dvousloupových zvedáků. První model řady je elektromechanický dvoupolohový zvedák o nosnosti 3,2 a 3,5 t s asymetrickým uspořádáním, určený pro zvedání vozidel od minivozů až po středně velké dodávky s dlouhým rozvorem.

Elektronická synchronizace zkracuje instalační dobu až o 20 %. Tři šířkově nastavitelné pozice navíc umožňují flexibilní instalaci zvedáků. Rychlá a jednoduchá obsluha s pracovním prostorem bez překážek a manipulace v bezpečných a pohodlných podmínkách – to jsou další výhody nové řady zvedáků.

Rutinní údržba je minimalizována díky komponentům navrženým pro snadnou výměnu, jež snižují provozní náklady a riziko chyb na bezpečnostně kritických dílech, které jsou velmi kvalitní a zaručují bezpečnou funkci po dlouhá léta. Pro vybrané modely je k dispozici integrovaný modul TEq-Link pro připojení v dílně, který nabízí vzdálené sledování pracovních cyklů, oznámení o plánované údržbě a další funkce.

Myslelo se i na design: celý profil zvedáku byl modernizován, aby získal jemnější a elegantnější linie. Zvedák se pohybuje na dvou asymetrických, štíhlých a kompaktních sloupcích, které jsou zakončeny ochranným krytem s vyhlazenou a měkkou fyziognomií. Výraznější je i logo po celé délce jednoho sloupu na tradičním modrém pozadí. Uvedení nové výrobkové řady provází originální reklama výtvarníka Umberta Donatiho, jež prostřednictvím sociálních kanálů Ravaglioli rozvíjí komiksový příběh „Agent Ravaglioli“.

Společnost Ravaglioli je v automobilovém průmyslu uznávána jako jedna z historicky nejvýznamnějších firem v oblasti výroby zařízení pro pneuservisy. Od svého založení v roce 1958 se proslavila svými inovacemi v oblasti dvousloupových zvedáků a po celém světě distribuovala více než 350 000 kusů těchto zařízení.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz