Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Airless, bez vzduchu, bez nervů

Airless, bez vzduchu, bez nervů

 
Goodyear

úterý, 11. ledna 2022

Bezvzduchové pneumatiky (airless, nebo non-pneumatic tyres, NPT) nacházejí stále častěji uplatnění u různých typů vozítek, jejichž způsob použití klade na pneumatiky trochu jiné nároky než běžná vozidla. Rozvoj elektromobility, sdílených služeb a pokrok v oblasti autonomních vozidel odkryl nové horizonty těchto produktů.

 

Např. společnost Goodyear testuje bezvzduchovou pneumatiku na doručovacích robotech Starship. Ty patří do portfolia společnosti Goodyear Ventures a jejich úkolem je zajišťovat dopravu balíčků „na poslední míli“. Flotila Starhip už čítá na tisíc vozítek, jejichž obutí je speciálně konstruováno pro dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.

Výsledky prvních testů pneumatik, které se uskutečnily na univerzitní půdě Bowling Green State University, potvrdily pozitivní výsledky v oblasti  opotřebení běhounu, brzdění a tlumení vibrací.

„Těší nás, že můžeme nabídnout naši jedinečnou architekturu bezvzduchových pneumatik pro nové formy mobility,“ říká Michael Rachita, manažer společnosti Goodyear pro tento produkt. „Mikrododávky  mají  jinou sadu nároků,  pokud jde o pneumatiku, a naše technologie NPT je ideální, aby tyto potřeby splnila a aby umožnila bezúdržbový a dlouhodobý provoz.“

„Naši doručovací roboti realizují  tisíce dodávek denně ve všech možných povětrnostních podmínkách i terénech,“ dodává Siim Viilup, manažer strojního inženýrství Starship Technologies. „Abychom udrželi  krok s rostoucí poptávkou po našich službách, potřebujeme pneumatiky, které jsou spolehlivé a udržují naše roboty v pohybu 24 hodin denně a po celém světě. Je skvělé vidět, jakou spolehlivost a úsporu nákladů nové pneumatiky přinášejí při rozšiřování našeho podnikání.“

O dalších aplikacích značek Michelin a Hankook si přečtěte v Pneu revue č. 1/22.

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz