Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Bosch prodal Beissbarth a Sicam

Bosch prodal Beissbarth a Sicam

 
Servisni_technika

středa, 8. srpna 2018

Německá investiční společnost Stargate Capital GmbH uzavřela smlouvu o koupi dceřiných společností Beissbarth GmbH a Sicam Srl od společnosti Robert Bosch GmbH. Kupní cena nebyla zveřejněna a dokončení transakce podléhá schválení orgánů pro hospodářskou soutěž. Společnost Stargate Capital není v oblasti dílenského vybavení úplným nováčkem – na počátku letošního roku získala firmu Werther International S.p.A. z italského Reggio Emilia, která je známá výrobou zvedáků a dalšího garážového vybavení. Beissbarth dodává diagnostiku a vybavení automobilkám i autoservisům, zatímco Sicam se tradičně orientuje především na pneuservis.

 

 Dr. Boris Levin, hlavní akcionář společnosti Stargate Capital, nákup komentoval slovy: „Spolu s naší dceřinou společností Werther International vytvoří  Beissbarth a Sicam jednu z vedoucích světových skupin v oblasti  servisu kol a řízení automobilů. Naší strategií bude využívat vzájemnou doplňkovost sortimentu produktů, geografické pokrytí a zákaznické skupiny, abychom upevnili naši pozici v Evropě a připravili půdu pro expanzi na asijské a severoamerické trhy.“

„Síla společnosti Beissbarth v oblasti výzkumu a vývoje bude využita k vývoji nových produktů a aplikací v oblasti asistence řidičů, protože auta budou stále více autonomní,“ dodává Luca Gazzotti, generální ředitel společnosti Werther International. „Velmi se těšíme na vytvoření světového hráče, založeného na kombinovaných přednostech značek Werther, Beissbarth a Sicam.“ Podle dohody přejde pod křídla nového vlastníka i 330 zaměstnanců společnosti Bosch.

Ilustrační foto

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz