Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Češi navštívili závod Nokianu v Rusku

Češi navštívili závod Nokianu v Rusku

 
Nokian

pátek, 7. září 2012

Skupina prodejců značky Nokian z celé ČR pod vedením ředitele tuzemské pobočky Nokian Tyres Milana Hybše navštívila první zářijový týden výrobní závod společnosti Nokian Tyres v ruském Vševoložsku v Leningradské oblasti Ruské federace. Tamní továrna otevřená v roce 2005 patří k nejmodernějším výrobním závodům na pneumatiky na světě. Pro Nokian je výroba v Rusku naprosto klíčová, neboť rozšiřování produkce v domovském Finsku je z prostorových důvodů prakticky nemožné. Koncem září budou ke stávající kapacitě přidány další dvě výrobní linky, takže celková roční produkce dosáhne 13 milionů osobních pneumatik ročně. Další rozšiřovaní továrny bude následovat v letech 2013 a 2014, poté by se měla výrobní kapacita vyšplhat až na 17 milionů pneu ročně.

 

Ruský trh hraje v odbytových plánech Nokianu stále významnější roli. Nokian je v Rusku tržním lídrem a prémiovou značkou číslo jedna. Ze Vševoložska však putují pneumatiky Nokian i na další evropské trhy včetně České republiky.

V továrně vzdálené asi 35 km od Petrohradu je instalován celý výrobní cyklus osobních pneumatik včetně přípravy směsí. Míra automatizace je v továrně naprosto jedinečná, v některých fázích výroby fungují průmyslové roboty podobné těm, které známe z automobilového průmyslu. Velmi přísná je i kontrola kvality s použitím sofistikovaných zobrazovacích zařízení. Denní kapacita v době naší návštěvy byla 40 000 pneumatik, které putují ihned ke konkrétním zákazníkům. Rozhodnutí orientovat výrobu i jednu z obchodních priorit na Rusko se ukázalo jako velmi prozíravé. Nokian v posledních letech soustavně roste, zvyšuje se jeho hodnota a ze všech hlavních výrobců pneu dosahuje nejvyšší míry zhodnocení kapitálu. Rozšiřuje se produktová nabídka a investice do nových technologií. V poslední době figuruje Nokian na předních místech v řadě nezávislých produktových testů.

Více o továrně Nokian Tyres ve Vševoložsku si přečtěte v Pneu revue č. 4 / 2012

Napsal: mensa

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz