Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Continental blíže „TOP 3“

Continental blíže „TOP 3“

 
Continental

středa, 11. dubna 2018

Nová analýza společnosti Astutus Research naznačuje, že by společnost Continental mohla brzy postoupit mezi tři největší světové hráče v segmentu osobních a lehkých užitkových pneumatik. „Velká trojka“, jak se někdy nazývá trojice výrobců Michelin, Bridgestone a Goodyear, je sice zatím pro kohokoli nedobytnou baštou, ale časy se mění. Pokud se zaměříme právě na osobní a LUV pneumatiky (PCLT), Continental již téměř dostihl třetího globálního výrobce Goodyear.

 

Americký výrobce si ale drží pevně třetí místo, pokud bereme v úvahu všechny segmenty pneumatik. A to především díky postavení, jaké má např. v sektoru nákladních, OTR či leteckých pneumatik. Zde je Goodyear velmi silný. Takže v celkovém obratu má stále velký náskok, konkrétně se u Goodyearu jedná o 14,380 miliardy eur ročně oproti tržbám Continentalu ve výši 10,717 miliardy. Nicméně fakt je ten, že osobní a LUV pneumatiky jsou pro každou značku takovým „image makerem“ a výkladní skříní. Analytici uvádí, že hlavním motorem, který nastartoval růst Continentalu, byla restrukturalizace jeho severoamerických aktivit kolem roku 2000. Společnost uzavřela některé podniky zatížené vysokými náklady a výrobu přesunula do nízkonákladových zemí. Eliminovala některé málo výdělečné obchody, zbavila se privátních značek a více si začala vybírat v oblasti dodávek pro první výbavu. V této době Continental kladl důraz právě na rozvoj segmentu PCLT, zatímco jiné aktivity diverzifikoval. To se týkalo např. agri divize, která byla v podstatě delegována na Mitas. Výsledkem restrukturalizace je dnešní vysoce nákladově efektivní a zisková výroba osobních pneumatik, která umožňuje investice do všech oblastí výroby včetně návratu k segmentům, jako jsou agri, OTR apod.

Analytici také zmiňují další skutečnost, která Continental odlišuje od ostatních hráčů Velké trojky. Gumárenská divize totiž tvoří jen přibližně 26 % obratu celé skupiny Continental, takže její skutečné výsledky se mohou snáze „schovat“ v rámci koncernu. Což není pro burzu příliš dobrá zpráva. Stále častěji se proto hovoří o organizačních změnách v rámci Continentalu včetně převedení gumárenské divize do samostatné firmy.Expanze Continentalu do nových oblastí nadále pokračuje. Nově např. Continental koupil výrobce žárovek Osram. 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz