Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Continental vyvíjí nabíjecí systémy pro elektromobily

Continental vyvíjí nabíjecí systémy pro elektromobily

 
2017

středa, 13. prosince 2017

Na výstavě Consumer Electronics Show v Las Vegas bude společnost Continental od 9.1. 2018 prezentovat svůj bezkontaktní induktivní nabíjecí systém pro elektromobily.

 

Continental představí v úvodu následujícího měsíce na výstavě Consumer Electronics Show v Las Vegas dva nové systémy nabíjení baterií pro elektromobily. První z nich je automatický bezdrátový systém nabíjení, druhý je potom známý jako AllCharge a jeho cílem je optimalizace kompatibility kabelových systémů.

Induktivní dobíjecí systém společnosti Continental již dnes vykazuje 90 % efektivitu. Jeho nabíjecí výkon je 11 kW, což s ohledem na průměrnou současně používanou techniku elektromobilů představuje dobití akumulátorů na jeden kilometr jízdy za jednu minutu. Bezdrátový nabíjecí systém společnosti Continental pracuje plně automaticky, bezdrátově přenáší nabíjecí energii z pozemní nabíjecí podložky na podložku přijímače na spodní straně vozidla. Vzhledem k tomu, že tento způsob nabíjení vyžaduje, aby bylo vozidlo přesně umístěno nad podložkou, společnost Continental také vyvinula řešení mikronavigace, která využívá desetkrát přesnější systém magnetické lokalizace umístění vozu, než by zvládl současně běžný parkovací asistent. Nabíjecí proces se spouští plně automaticky a během něho je kontinuálně monitorován bezpečnostní stav celého systému. Futuristický výhled společnosti Continental do budoucnosti počítá s tím, že elektromobil, vybavený systémy autonomní mobility, bude bezprostředně po plném nabití akumulátoru automaticky přeparkován na nejbližší volné místo a uvolní tak nabíjecí pozici jinému automobilu.

Společnost Continental spolupracuje na vytváření mezinárodních standardizovaných požadavků s očekáváním, že elektromobily všech výrobců budou mít technicky možnost využívat všechny bezkontaktní indukční nabíjecí stanice.

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz