Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » ECOTIRErack - nový standard Gebhardt pro skladování pneumatik

ECOTIRErack - nový standard Gebhardt pro skladování pneumatik

 
Velkoobchody

pondělí, 16. září 2013

Společnost Gebhardt představuje novu řadu výrobků ECOTIRErack pro efektivní skladování pneumatik. Expert na skladové a přepravní nosiče z bavorského Chamu navazuje na první nosič EC-01 a rozšiřuje tak svoji řadu ECOTIRErack. Společnost Gebhardt je v oblasti realizace logistických řešení pro průmysl pneumatik a kol známá již více než 20 let. Velké investice do nových technologií a rostoucí podíl exportu na současných 50 % měly za následek další rozšíření této sféry aktivit a vytvoření vlastní obchodní divize Tires & Wheels.

 

Při vývoji nové řady ECOTIRErack  vsadili odborníci této divize především na flexibilitu a zohledňují trend stále rozdílnějších pneumatik a pneumatik větších rozměrů. Nové nosiče jsou se svými standardními rozměry, konkrétně šířkou 239,5 a hloubkou 125 centimetrů, kompatibilní se všemi standardními výrobky na trhu. Nové palety ECOTIREracks jsou k dispozici jak pro skladování pneumatik vložených do sebe, tak i pro uložení nastojato, nebo smíšené skladování. Všechny skladové nosiče jsou samozřejmě kompatibilní i navzájem. Ve standardním provedení lze na sobě stohovat tři nosiče, u zesílených provedení, která jsou v sortimentu rovněž jako novinka, dokonce čtyři nosiče.

Při vývoji nových nosičů ECOTIREracks zúročila firma Gebhardt své dlouholeté zkušenosti v oblasti optimalizace palet. U modelů EC-11 a EC-31 pro uskladnění nastojato například poněkud  rozšířila rohové prvky, aby se zvýšila stabilita boční stěny. Do boční stěny byl přidán další držák, takže lze měnit výšku zavěšení tyčí. Tento detail zvyšuje flexibilitu, protože se mohou nastojato skladovat i různé velikosti pneumatik. Všechny skladové a přepravní nosiče nové výrobní řady se vyznačují robustní a stabilní konstrukcí a snadnou manipulací. Díky promyšlenému skládacímu mechanizmu se po vyprázdnění mohou nosiče směstnat  tak, že se ušetří až 30 procent přepravních nákladů.

Nosiče  ECOTIREracks nesou certifikát TÜV a splňují všechny evropské požadavky na protipožární ochranu. Výroba je soustředěna v Německu, což znamená vysokou kvalitu, krátké dodací lhůty i dobrou dostupnost. Série ECOTIRErack se sestavuje na stavebnicovém principu. Díky modulárnímu systému je Gebhardt schopen nabídnout řešení na míru za sériové ceny.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz