Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » ETRMA usiluje o rovnost přístupu k palubním datům

ETRMA usiluje o rovnost přístupu k palubním datům

 
ostatni

pondělí, 9. září 2019

Evropské sdružení výrobců pneumatik ETRMA vydalo zprávu Connected & Automated Mobility, v níž vyjadřuje svůj postoj ke snahám některých výrobců automobilů znesnadnit přístup k palubním datům.

 

„Evropský pneumatikářský průmysl má ohromný potenciál podílet se na rozvoji budoucí mobility, ale vše závisí na tom, jaký bude mít přístup k palubním informacím,“ řekla Fazilet Cinaralpová, generální tajemnice ETRMA. „Apelujeme na Evropskou komisi, aby trvala na nediskriminačním přístupu k datům pro třetí osoby v komplexní a včasné podobě,“ dodala s tím, že jen tento přístup zajistí Evropanům všechny výhody sdílené a nezávislé mobility.

Pneumatiky mají důležitou vazbu na vozidlo, infrastrukturu a řidiče a tím pádem i jedinečný potenciál přispívat k bezpečné a udržitelné mobilitě. „V tomto transformačním období je celý automobilový sektor konfrontován se zásadní otázkou, týkající se spravedlivého a rovného přístupu k palubním datům. Politici by neměli stavět překážky inovacím a dokořán otevírat dveře výhodám, které sdílená a autonomní mobilita přináší,“ uzavírá Cinaralpová.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz