Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Giti Tire v motorsportu stále aktivnější

Giti Tire v motorsportu stále aktivnější

 
giti

čtvrtek, 30. ledna 2020

Společnost Giti Tire završila loni svou zatím nejnabitější sezonu v evropském motoristickém sportu dvěma vítězstvími svých parterů sponzorovaných značkami Giti a GT Radial. Výhradně dívčí závodní team Girls Only – Ready to Rock the Green Hell (volně přeloženo „připraveny rozpálit Zelené peklo“, jak se přezdívá okruhu v Nürburgringu) zaznamenal své vůbec první vítězství ve své třídě v devátém a posledním závodě sezony seriálu VLN mistrovství cestovních vozů se svým VW Golf VII GTI TCR.

 

Tento výsledek korunuje jejich vynikající  výkon coby prvního výhradně ženského týmu soutěžícího ve vytrvalostním závodě ADAC TOTAL 24 hodin na Nürburgringu, kdy projely cílovou čarou za obrovského potlesku poté, co se musely potýkat s opravou motoru trvající 14 hodin. Giti sponzoruje další 4 vozy ve slavném závodě, z nichž dva vozy Audi R8 dojely  na 1. a 2. místě ve třídě SP8.

Společnost rovněž pokračovala ve svém angažmá ve VW Fun Cup, kde si již čtvrtým rokem udržuje pozici oficiálního dodavatele pneumatik a vůz v barvách pneu GT Radial skončil na celkovém 6. místě navzdory tomu, že byl pravidelně řízený hostujícími nováčky.

Všechny vozy jely na pneu GitiCompete GTR1 nebo GTR2, jež tvoří část široké škály závodních pneumatik používaných v různých závodech po celém světě a jejichž ověřená technologie je dále uplatňována ve vývoji pneumatik pro sériové osobní vozy.

Pneumatiky GT Radial rovněž udělaly veliký dojem v soutěžích v driftu, kdy si francouzský jezdec Benjamin Boulbes zajistil respekt korunovací na šestinásobného vítěze francouzského šampionátu driftů. Značka GT Radial také pokračovala v podpoře GT Radial Drift Teamu v tamním drift šampionátu. Oba týmy závodily na GT Radial Champiro SX2, vysoce  výkonných pneu vyvinutých pro nadšence požadující zvýšenou přilnavost, bleskovou reakci na řízení a spolehlivou ovladatelnost na suchém i mokrém povrchu.

A také trucky
V závodech nákladních vozů pokračovala značka Giti udržováním těsných vazeb s týmem Oliver Racing a jeho závodním tahačem VOLVO VNL prostřednictvím sponzorování a dodávek svých nákladních závodních pneu Giti Race-Tuned v1, používaných v závodech tahačů po celém světě. Tento závodní tahač spolu s ostatními účastníky britského mistrovství tahačů (BTRC)  přitáhl obrovské davy na MotoFest v Coventry, kde byla značka GT Radial hlavním sponzorem závodního okruhu.

 

Stefan Fischer, výkonný ředitel pro výzkum a vývoj v Giti Tire Europe, řekl: „Byl to velmi náročný, ale z hlediska závodních výsledků úžasně úspěšný rok. Získali jsme množství důležitých technických údajů a cenných zkušeností. Extrémní motorsport nám poskytuje ten nejlepší vhled do technologie našich pneumatik. To nám umožňuje vyvíjet špičkové a výkonné osobní pneumatiky Giti a GT Radial i pro běžné motoristy a vysoce kvalitní pneu Giti pro nákladní vozy a autobusy.”

 

 

 
giti
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz