Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Konec spekulacím. Pirelli obuje F1 další tři roky

Konec spekulacím. Pirelli obuje F1 další tři roky

 
Pirelli_F1

sobota, 18. ledna 2014

Mezinárodní automobilová federace FIA a Pirelli prodloužily dodavatelský kontrakt a značka Pirelli se tak stane na další tři roky výlučným dodavatelem pneumatik pro závody F1. Tato událost učinila přítrž spekulacím o obměně dodavatele pneumatik pro vrcholnou automobilovou disciplínu po vypršení stávajícího kontraktu. Pirelli současně oznámila svůj záměr prosadit dvě nova pravidla ke zvýšení bezpečnosti tohoto sportu v souvislosti s pneumatikami.

 

První pravidlo se týká oficiálního 12denního testování před sezonou F1 dle řádů FIA. Jeden den má být nově vyhrazen výlučně testům pneumatik do deště. Další opatření se týká osmidenního testu, který FIA vyhlašuje v průběhu sezony. Opět jeden z těchto osmi dnů musí každý tým věnovat výlučně testům pneu. V praxi to bude znamenat, že při každém z testů budou jeden nebo dva týmy ve spolupráci s inženýry Pirelli testovat výhradně pneumatiky.

V posledním čtvrtletí minulého roku bylo více méně jasné, že dodavatelem pneumatik pro rok 2014 zůstane Pirelli, otázkou pouze bylo, na jak dlouho bude kontrakt prodloužen. Teoretický zájem o F1 projevilo několik konkurenčních výrobců, ale všichni shodně tvrdili, že převzít dodavatelský kontrakt v tak krátkém čase je nereálné, leda by se výrazně změnily předpisy.

Ačkoli působení Pirelli ve formuli 1 vyvolalo v minulých třech letech i negativní konotace, formule 1 zůstává globálně populární arénou, v níž angažované značky sklízejí velký díl publicity a respektu. Měřítkem úspěchu je publicita, kterou téma pneumatik evokuje ve sportovních diskuzích.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz