Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Kumho snižuje svou hodnotu před prodejem

Kumho snižuje svou hodnotu před prodejem

 
2018

středa, 17. ledna 2018

Korejská rozvojová banka by mohla zastavit restrukturalizaci společnosti Kumho a spustit nucenou správu, jak informoval veřejnost zpravodajský server Korea Times.

 

Kumho Tire se podle Korea Times pokouší snížit svou hodnotu před plánovaným prodejem. Současně Korejská rozvojová banka (KDB) hrozí, že zruší podporu pro Kumho Tire, pokud se vedení společnosti nedohodne na nových podmínkách restrukturalizace se svými odbory. A právě neúspěch dohody by mohl spustit nucenou správu. Noviny pak také přinesly vyjádření zástupce KDB: „Věřitelé Kumho Tire přezkoumají všechny možnosti, jak pomoci ochromené společnosti Kumho Group k návratu do normálního režimu. Využití všech možností, které jsou podle našeho názoru příznivé pro tuto společnost, bude vycházet z dalšího vývoje událostí. "

Vedení společnosti Kumho Tire požádalo odbory, aby přijaly návrhy na snížení nákladů, včetně 30% ročního snížení platů a neplacené dovolené. Vedení společnosti také uvedlo, že tato opatření by mohla pomoci ušetřit až 148 miliard wonů (100 KRW = 1,96 Kč) z celkové potřeby ušetřit 292 miliard wonů k zahájení procesu ekonomické revitalizace. Odbory však vetovaly všechny předložené plány. Celkový dluh Kumho Tire se odhaduje na zhruba 1,9 bilionu wonů. Vedení společnosti Kumho Tire pak ve svém posledním vyjádření uvedlo, že udělá vše pro to, aby pokračovalo v rozhovorech se zástupci odborů o plánované restrukturalizaci. „Pokud se obě strany nedohodnou, s největší pravděpodobností se Kumho Tire ocitne pod nucenou správou, což je scénář, který by vedení společnosti nechtělo vidět,“ tolik citace mluvčího Kumho Group.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz