Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Marangoni je v Roveretu již 50 let

Marangoni je v Roveretu již 50 let

 
Marangoni

pondělí, 7. května 2018

Letos na jaře uplynulo 50 let od otevření první výrobní budovy, která předznamenala rozvoj značky Marangoni ve městě Rovereto. To se stalo postupem času domovem této značky, proslavené v oblasti výroby protektorovacích materiálů a technologií. Dnes je původní budova sídlem oddělení pro výzkum a vývoj, zatímco okolí se rozrostlo o další výrobní a skladovací haly. A řada dalších výrobních jednotek přibyla v zahraničí – blízkém i dalekém.

 

Je to příběh velkého úspěchu. Z rodného Rovereta v provincii Trento skupina Marangoni rostla do současné podoby – dnes vlastní deset výrobních závodů na pěti kontinentech a zaměstnává 1300 lidí. Investice do technologií je nyní středobodem zájmu této agilní společnosti. Ostatně tomu tak bylo vždy v minulosti. Jedinečnou technologii Ringtread (protektorovací kroužky) nadále vyvíjí a jedním z posledních úspěchů je cena Heavy Duty Trucking Top 20 za speciální verzi pro americký trh – Ringtread RTL SA. Je to poprvé, co tuto prestižní cenu získal produkt z oblasti protektorování pneumatik.

Dalším velkým úkolem skupiny Marangoni je hledání nových řešení v oblasti materiálů budoucnosti. Skloubení vysoké účinnosti a  kilometrového proběhu  při nízké spotřebě PHM je tím hlavním, co nyní zaměstnává inženýry a techniky ve vývojovém centra v Roveretu.  Marangoni prosazuje inovativní cesty i v oblasti obchodu  – namísto tradičního čistě prodejního přístupu cestou podpory fleetů v oblasti komplexního tyre managementu. Nedávno uzavřené kontrakty postavené na účtování nákladů na kilometr se setkaly s velkým úspěchem.

 
MarangoniMarangoni
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz