Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Milan Šindelář do Mitas International

Milan Šindelář do Mitas International

 
Mitas

pondělí, 2. března 2015

Milan Šindelář byl jmenován obchodním ředitelem Mitas International. Do funkce nastoupil v lednu 2015 a střídá tak Jaroslava Musila, který ve firmě Mitas působil 17 let a odchází do důchodu. Milan Šindelář má na starosti exportní trhy, které leží mimo západní Evropu a Severní Ameriku, ale v jeho gesci je také český trh. Mezi jeho hlavní úkoly patří posílení vazeb se stávajícími zákazníky a nalézání nových obchodních příležitostí. Milan Šindelář do firmy Mitas nastoupil v roce 2011 jako manažer pro klíčové zákazníky v Severní Americe.

 

„Chceme tímto poděkovat Jaroslavu Musilovi za jeho dlouhodobou spolupráci a přínos pro firmu Mitas. Zásluhou jeho týmu se Mitas etabloval na mimoevropských trzích,“ řekl Jaroslav Čechura, generální ředitel Mitas.

„Milan Šindelář má řadu zkušeností z gumárenského průmyslu a velice dobře zná portfolio výrobků Mitas. Jsem přesvědčen, že díky jeho praxi dále posílíme naši pozici na zahraničních trzích,“ dodal Čechura.

Cílem Milana Šindeláře je posílit propagaci a pracovat na podpoře prodeje zejména radiálních zemědělských a industriálních pneumatik. V souladu se strategií firmy Mitas se chce zaměřit především na země s vysokým růstovým potenciálem, zejména pak ve střední a jihovýchodní Evropě, jako jsou Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Mimo Evropu se budou jeho snahy upírat na Brazílii, subsaharskou Afriku a Austrálii.

Milan Šindelář zahájil pracovní kariéru v roce 1998 ve firmě Goodyear, kde působil 8 let. Vypracoval se z prodejce pro Českou republiku na vedoucího prodeje pro střední a východní Evropu. Po dvou letech, kdy vedl firmu Carling, specializující se na prodej nákladních pneumatik a výrobu studených protektorů, pak tři roky řídil oddělení prodeje a marketingu v Consultingu firmy Deloitte. V roce 2011 se vrátil do gumárenského průmyslu a nastoupil do firmy Mitas jako vedoucí prodeje pro první výbavu v Severní Americe a pomáhal při expanzi firmy v USA a Kanadě.

Milan Šindelář (42) vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze se zaměřením na zpracování polymerů. Je ženatý, má dvě děti a rád sportuje. V zimě lyžuje, v létě jezdí na horském kole. Nejraději ze všeho se však za silného větru věnuje windsurfingu. Milan žije na okraji Prahy v obci Třebotov.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz