Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Modulární stavba IT centra v Otrokovicích

Modulární stavba IT centra v Otrokovicích

 
Continental

čtvrtek, 24. října 2019

Již od roku 2008 funguje v otrokovickém závodě Continental Barum centrum služeb IT . To je rozděleno na dvě pracoviště – jedno v Otrokovicích, druhé je v sesterském závodě v Púchově. SCEE (Service Center Eastern Europe) tým poskytuje globální podporu vybraných IT systémů. Zajišťuje vývoj a nasazování nových IT aplikací, podporuje IT infrastrukturu a testuje nové funkce IT systémů v testovacím centru v Otrokovicích. IT specialisté úzce spolupracují se sesterskými centry v Asii a v Severní Americe. Do budoucna se plánuje, že další kompetencí zaměstnanců tohoto servisního centra bude také kyberbezpečnost, která nabývá v době digitalizace a nástupu internetu věcí (IoT) stále více na důležitosti.

 

SCEE se za své dvanáctileté působení rozrostlo ze 17 IT odborníků na 60 specialistů. Více než polovina z nich má své místo přímo v otrokovickém servisním centru, proto vznikla potřeba tento velmi odborný a rozšiřující se útvar  přemístit do nových moderních prostor.


V areálu Continental Barum v Otrokovicích již není mnoho možností pro vznik kanceláří, a tak byl vytvořen architektonický návrh modulární nadstavby na střeše dvoupodlažní budovy stavebního objektu v blízkosti administrativní budovy. Tato moderní modulární stavba se skládá z 24 modulů, přičemž ten největší má rozměry 11,7 x 3,3 metry a je třináctitunový. Hmotnost všech modulů je 219 tun. Na místě musela být také vybudována podpůrná ocelová konstrukce. Celková zastavěná plocha nadstavby pak dosahuje 702 m². Zajímavostí je, že celková doba výroby modulů u dodavatelské firmy KOMA byla jeden měsíc, tři dny trvala montáž modulů jeřábem a na místě se pak stavba dokončovala dva měsíce.

V modulárních kancelářích vznikl prostor pro 48 zaměstnanců včetně kompletního zázemí. Nachází se zde deset prostorných kanceláři, dvě velké zasedací místnosti, jedna s názvem Slovácko, druhá Valachy a pět individuálních hovoren pro telekonference, opět s regionálním označením, a to Buchlov, Brdo, Hostýn, Velehrad a Radhošť.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz