Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Nexen a pozemky u Žatce

Nexen a pozemky u Žatce

 
Nexen

úterý, 26. dubna 2016

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo uzavření kupní smlouvy s jihokorejskou Nexen Tire Corporation Czech, kterou dojde k prodeji pozemků v SPZ Triangle.

 

Po schválení vládního usnesení o finanční kompenzaci za prodej pozemků pro Ústecký kraj jde o další krok směrem k realizaci investičního projektu, který v následujících letech přinese do regionu až 1500 pracovních míst.

„Dnešní rozhodnutí zastupitelstva je pro společnost Nexen Tire mimořádně dobrou zprávou a my v této souvislosti oceňujeme vstřícný přístup zastupitelstva Ústeckého kraje, které se dnes pozitivně vyjádřilo k prodeji pozemků, na kterých chceme stavět,“ uvedl Petr Pospíšil, manažer Nexen Tire Czech.

Vláda přijala v březnu letošního roku usnesení, ve kterém se zavázala k vyplacení kompenzací za slevu za pozemky, které společnosti Nexen prodává Ústecký kraj. Celkem by se mělo jednat o 293 milionů korun. „Ještě v letošním roce nám vláda přislíbila poskytnout garance ve výši 113 milionů korun. Finance chceme využít na vybudování dalšího zázemí pro zaměstnance i dodavatele. Chceme také vybudovat požární zbrojnici přímo v areálu zóny,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Jsme si vědomi toho, že máme drobné zpoždění oproti původnímu harmonogramu, nicméně uděláme maximum pro to, abychom dopady tohoto zdržení minimalizovali. Děkujeme tímto představitelům Ústeckého kraje za dosavadní součinnost a těšíme se na naše další regionální působení, které bude mj. znamenat výrazné navýšení počtu pracovních míst v technických oborech,“ dodal Petr Pospíšil.

Specializací technologicky vyspělého závodu společnosti Nexen Tire v zóně Triangle bude výroba pneumatik pro osobní a lehké nákladní automobily. Předpokládaná produkce továrny, jež bude disponovat nejmodernějšími výrobními postupy, dosáhne až 12 milionů pneumatik ročně. Rozloha závodu bude činit 65,4 hektaru, což odpovídá přibližně ploše 15 fotbalových hřišť.

Během následujícího roku zahájí korejský výrobce pneumatik na Žatecku a v okolí nábor zaměstnanců. Nejvíce pracovníků z celkového počtu až 1500 bude Nexen Tire vyhledávat na pozici operátor ve výrobě, společnost však bude českými odborníky obsazovat také pozice ve středním, vyšším a top managementu.

Cílem Nexen Tire je podporovat dění v Žatci a okolí na více úrovních a stát se dobrým a spolehlivým partnerem pro řešení lokálních problémů a pro budoucnost regionu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz