Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Nový HQ Continentalu

Nový HQ Continentalu

 
2017

úterý, 24. října 2017

Continental je nyní ve fázi plánování své nové centrály v Hannoveru a některá německá média informují, že konečné náklady na stavbu nového sídla společnosti převýší dvojnásobně původně oznámené plány.

 

Když Continental AG oficiálně oznámil své plány na výstavbu nové centrály v Hannoveru, hovořili jeho představitelé o nejvyšší částce této investice, která by se měla vejít do dvouciferného čísla v milionech euro. Německá média však nyní přinášejí zprávy, z kterých vyplývá, že konečný účet za výstavbu nových budov překročí minimálně dvojnásobně původní plány. Místní deník Hannoversche Allgemeine Zeitung (HAZ) uplynulou sobotu přinesl zprávu, že na základě dostupných informací by měla cena za stavbu nového sídla dosáhnout částky 200 milionů euro. Tiskový mluvčí společnosti Continental o den dříve prohlásil, že společnost se nachází v první fázi plánování, kdy náklady na výstavbu jsou skutečně orientační a společnost očekává, že jejich skutečná výše bude potom ve spodním spektru trojciferných čísel v milionech euro.

Zdroj blízký HAZ zmínil skutečnost, že k navýšení plánovaných investic dochází kvůli změnám struktury budovy proti původním plánům. Schválený architektonický koncept počítá s výstavbou na obou stranách ulice Hans Böckler Allee v Hannoveru, když most pro pěší bude spojovat tři budovy na severní straně ulice a čtyři na její jižní straně. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz