Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » O výběru pneumatik pro škodovky si rozhodujeme sami v Boleslavi

O výběru pneumatik pro škodovky si rozhodujeme sami v Boleslavi

 
Auta

pátek, 25. ledna 2013

Na téma pneumatik v prvomontáži hovoříme s Ing. Vratislavem Kozubem, vedoucím vývoje podvozku ve Škoda Auto.

 

Jak probíhá ve Škodovce výběr pneumatik pro prvomontáž?  Kde probíhá jejich testování? "Vývoj pneumatiky je náročný komplexní proces a probíhá v úzké spolupráci s výrobci pneu. Zkoušky pneu jsou prováděny na zkušebních drahách přímo na vozech stejně jako na zkušebních zařízeních v laboratořích. Našim vlastním zkouškám předchází zkoušky dodavatelů pneumatik.
V rámci testů je odzkoušeno několik variant a jejich modifikací tak, abychom nalezli optimální řešení z hlediska všech požadovaných funkcí pneumatiky, jako je například handling, odezva do řízení, komfort, valivý odpor, brzdné dráhy, a to za sucha i za mokra na různých površích v různých manévrech. Na konec pneumatiky absolvují tisíce testovacích kilometrů při posuzování jejich životnosti a vlastností během opotřebení v běžném provozu."

"Mezi nejdůležitější kritéria patří vlastnosti, které přímo ovlivňují bezpečnost, jako např. brzdné dráhy.
V neposlední řadě jsou to i požadavky související se životním prostředím. Mezi sledované faktory patří např. valivý odpor, hluk pneumatiky a nezávadnost použitých materiálů"

"Výhoda koncernové spolupráce je v tom, že oddělní vývoje jednotlivých značek sdílí zkušenosti, čímž vytváří rozsáhlé know-how. O použití konkrétních pneu na jednotlivých modelech poté rozhoduje naše vlastní oddělení vývoje ve Škoda Auto."

Celý článek si přečtěte v PR č. 1/2013

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz