Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Restrukturalizace u Marangoni Group pokračuje

Restrukturalizace u Marangoni Group pokračuje

 
2017

čtvrtek, 1. června 2017

Na počátku května oznámilo vedení Marangoni Group, že v rámci restrukturalizace prodalo svou německou akvizici z roku 2010, Wenzel Industrie. Nyní přichází zpráva, že stejný nabyvatel, společnost Onyx Group ze Spojených arabských emirátů, odkoupila na příštích deset let práva na značku Marangoni v případě divize průmyslových pneumatik.

 

Vedení Marangoni Group se v rámci restrukturalizace rozhodlo, zbavit se divize průmyslových pneumatik a tento cíl postupně realizuje. Vedle Wenzel Industrie z německého Lilienthalu nedaleko Brém jsou to další společnosti, které jsou v rámci Marangoni Group aktivní pod střechou divize průmyslových pneumatik a které přecházejí pod taktovku Onyx Group z UAE. Přestože výroba průmyslových pneumatik v italském Roveretu bude nadále pokračovat, přechází pod křídla Onyx Group také výroba plnogumových pneumatik na Srí Lance. Každým tímto krokem se realizuje postupně plánovaná restrukturalizace společnosti.

Po prodeji velkého podílu v aktivitách průmyslových pneumatik na arabskou společnost Onyx Group nebylo dlouho jasné, jaká práva na značku Marangoni tím nabyvatel získal. Nyní celou záležitost osvětluje poslední tisková zpráva, která hovoří o tom, že Onyx Group získal práva na užívání značky Marangoni na příštích deset let.

 

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz