Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Ronal zakládá inovační centrum ve Forstu

Ronal zakládá inovační centrum ve Forstu

 
Kola

úterý, 13. listopadu 2018

Skupina Ronal Group, celosvětově jeden z největších výrobců disků z lehkých kovů pro automobily a užitková vozidla, založila 12. října společnost RONAL Technologie GmbH, která bude sjednocovat veškerý výzkum a vývoj skupiny. Postaví i nové inovačním centrum nedaleko své pobočky v německém Forstu.

 

Ronal je tak první společností ve svém oboru, která soustředí veškeré výzkumné a vývojové činnosti v jediném centru inovací, založeném výhradně k tomuto účelu. Zaměří se na speciální projekty z široce různorodého spektra témat. „Chceme vyvíjet produkty a technologie, které budou schopny spoluvytvářet podobu budoucí mobility,“ uvedl Yvo Schnarrenberger, generální ředitel koncernu Ronal Group. K předmětu výzkumu budou mimo jiné náležet oblasti optimalizace surovin a vlastností produktů a rovněž úspory zdrojů prostřednictvím nových  a efektivnějších výrobních technologií. Nové inovační centrum bude také  úzce spolupracovat  se zákazníky, dodavateli a vysokými školami a rovněž se svým výrobním závodem v Landau, který leží v bezprostřední blízkosti.

Budova  bude vedle různých projekčních a konferenčních prostor a kanceláří na čtyřech podlažích disponovat také flexibilní zkušební halou o výměře 1500 m2, laboratoří a rovněž kovodílnou a elektrodílnou. Ronal  má ve Forstu již svou správní budovu a od roku 2016 také své logistické centrum RONLOG. Slavnostní otevření a přejímka nové budovy společnosti RONAL Technologie GmbH jsou plánovány na konec roku 2019.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz