Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Technologie inspirovaná protektorováním

Technologie inspirovaná protektorováním

 
Bridgestone

středa, 19. září 2012

Bridgestone zavádí novou technologii pro výrobu nákladních pneumatik nazvanou Trisaver. Název souvisí se třemi druhy úspor, které technologie nabízí: úsporu nákladů, zdrojů a emisí CO2.

 

Od roku 2007, kdy Bridgestone ovládl Bandag, vyvíjí japonský výrobce systémová řešení v oblasti obnovy pneumatik protektorováním a protektorovacích technologií. Výzkum na tomto poli dovedl inženýry Bridgestonu k zajímavé myšlence: vyrábět kostry a běhouny takovými postupy, které jsou pro každý z  těchto komponentů optimální. Při výrobě nových pneumatik dochází k vulkanizaci  všech komponentů pneumatiky najednou. Při výrobě protektorů se spojuje již dříve vulkanizovaná kostra s novým, dosud nevulkanizovaným běhounem.

Kromě použití metody inspirované protektorováním využívá technologie Trisaver novou směs v kostře i běhounu. Podle výrobce takto nová směs výrazně snižuje valivý odpor a současně zvyšuje trvanlivost ,  což vytváří dodatečný potenciál pro opakované protektorování. Bridgestone označuje nové řešení za revoluční a plánuje jej uvést na trh v nejbližší době. V současnosti firma provádí provozní zkoušky a analyzuje tržní potenciál nové technologie.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz