Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Tyrexpo UK 2017 zrušeno

Tyrexpo UK 2017 zrušeno

 
2017

pátek, 23. června 2017

Na letošní říjen plánovaná pneumatikářská výstava Tyrexpo UK 2017 se ruší.

 

Pneumatikářská výstava Tyrexpo UK, která se měla konat 4.-5.10. v National Exhibition Center v Birminghamu se dle oficiálního sdělení organizující společnosti Singex ruší. Jako důvod organizátoři uvádějí „současně nejisté klima v branži“. Pod tím si můžeme představit cokoliv, ale vždy dojdeme k tomu, že organizátor výstavy potřebuje v rámci svého podnikatelského prostředí prodat výstavní plochy a k nim navazující služby, což se jim v případě této výstavy evidentně nedaří. Proti tomu stojí optika vystavovatelů, kterým se musí náklady na účast na výstavě následnými obchody vyplatit (ROI - Return on Investment). „Nejisté klima v branži“ je tedy příliš obecným a alibisticky pojatým důvodem. Když zohledníme oficiálně udávaná data automobilové branže, pak zde prodeje nových automobilů rostou, s více automobily na silnicích roste i spotřeba pneumatik a pneumatikářská branže obecně vykazuje rostoucí trendy, což potvrzují i vysoké investice některých výrobců do rozšiřování aktivit.

Problém výstavy tedy může být zcela spekulativně například takový, že majitel výstaviště nezohledňuje ochotu trhu utrácet a požaduje příliš vysoké nájemné za výstavní pavilony a za dodané služby. Organizátor výstavy už tedy nakupuje draho, nad hranici přijatelnou trhem a pokud při cenotvorbě započte svou obchodní marži, nabízí neprodejný produkt, protože vystavovatelům se to prostě musí vyplatit. Jakoby někdo zapomněl, že cenu služby svou ochotou utrácet určuje ten, kdo platí. Za zrušením výstavy tedy nemusí být „nejisté klima v branži“, vyvolávající při plytkém pohledu jakousi paniku, ale touha některých subjektů po neadekvátním zisku, což známe dobře i z českého výstavnictví.

Singex organizuje i další pneumatikářské výstavy, Tyrexpo Africa v dubnul 2018, Tyrexpo Asia v březnu 2019 a Tyrexpo India 2019, takže čas ukáže, co si můžeme za nejistým klimatem v branži představit.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz