Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » "Zelené" ocenění pro Marathon

"Zelené" ocenění pro Marathon

 
Goodyear

pondělí, 3. září 2012

Nákladní pneumatiky Goodyear Marathon obdržely prestižní ekologické ocenění na lucemburském summitu Green Business 2012. Tato řada pneumatik využívající technologie Fuel Saving získala ocenění „Green Product“, jež vyzdvihuje význam přínosu pneumatiky při snižování emisí CO2.

 

Lucemburský summit Green Business je organizovaný platformou GreenWorks, která hodnotí činnost společností ohleduplných k životnímu prostředí a podporujících udržitelný rozvoj. Na summitu bylo uděleno dvanáct ocenění v různých kategorií vztahujících se k udržitelnosti ve strategiích, produktech a službách.

Hlavní událostí večera bylo udělení ocenění Green Business. Společnost Goodyear předložila jeden  projekt: úspěšné nákladní pneumatiky Marathon LHS II+, LHD II+ a LHT II určené pro řízené nápravy, hnané nápravy a nápravy pro návěsy, jež využívají technologie Fuel Saving. Tyto pneumatiky přinášejí během celé své životnosti významná pozitiva pro životní prostředí.. Projekt společnosti Goodyear byl jedním z deseti nominovaných na toto ocenění. Na summitu reprezentoval společnost Goodyear Henk van Tuyl, Director Tire Technology Commercial Tires Europe, Middle East & Africa, spolu s několika členy vývojového týmu pneumatik pro nákladní vozidla z inovačního centra Goodyear v Lucembursku.

„Toto ocenění je odměnou za veškeré úsilí, jež tým vyvinul, aby snížoval emise CO2 použitím inovativních technologií”, řekl Henk van Tuyl. “Takovéto inovativní technologie jsou v současnosti nezbytné, i s ohledem na nové nařízení EU o pneumatikách, které vstoupí v platnost 1. listopadu 2012 a které požaduje udávání informací u pneumatik o vlivu na spotřebu paliva, přilnavosti na mokru a hlučnosti.“     

Lucemburská ocenění Green Business Awards zveřejňují a hodnotí nejlepší postupy a nejlepší dostupná ekologická řešení. Ocenění posuzuje porota padesáti generálních ředitelů a předních představitelů průmyslu.

 

Napsal: redakce

 
Goodyear
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz