Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 13 » Pneu na sklad se snažíme objednávat s rozumem

Pneu na sklad se snažíme objednávat s rozumem

 
Lide

čtvrtek, 28. února 2013

Hovoříme s Vladimírem Mácou ml. z rodinného pneuservisu Pneu Máca s.r.o.

 

Společnost Pneu Máca patří k významným velkoobchodním i maloobchodním hráčům v pneuservisním sektoru na Vysočině. I ji jsme začátkem roku v rámci naší celorepublikové sondy o stavu odvětví oslovili s několika otázkami. Tentokrát odpovídá zástupce mladší generace pneuservisní rodiny.

Jaký jste měli rok 2012 ve vašich třech pneuservisech?
Jako většina kolegů zaznamenáváme snížení prodejů pneumatik, ale vyloženě si stěžovat nemůžeme. Zboží na sklad se snažíme objednávat s rozumem, díky tomu nám žádné větší množství pneumatik nezbylo. Jen krize ve stavebnictví se nám dost výrazně projevuje v segmentu stavebních strojů.

Hodně obchodníků si stěžuje na vysokou mírou skladových zásob, sníženou likviditu, nový razantní pokles marží a další  nepříznivé faktory. Jak vnímáte současnou situaci vy?
Tak s nástupem nového roku a vydání nových ceníků na letní sezonu 2013 jsme samozřejmě povedli přecenění v našem systému. U některých položek byl pokles ceny a tím znehodnocení skladových zásob značný. Je pro mě těžké si představit jak situaci ustojí ti prodejci, kterým zůstaly desítky a stovky kusů od každého rozměru, pokud jim importéři nějak nepomohou.

Jakou očekáváte poptávku v letošním roce?
Poptávku v letošním roce očekávám podobnou  jako loni, kdy již byl znát výraznější pokles. Spíš si myslím, že se letos výrazněji projeví, kde zákazník nakoupí v důsledku výprodejů starších DOT.

Celý článek si přečtěte v PR č. 1 / 2013

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz