Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 15 » Bohnenkamp s novým logistickým areálem

Bohnenkamp s novým logistickým areálem

 
bohnenkamp

pondělí, 2. března 2015

Koncem minulého roku byl zprovozněn nový sklad a logistické centrum akciové společnosti Bohnenkamp. Tím byla ukončena rekonstrukce hlavního sídla podniku v Osnabrücku trvající celkem dva a půl roku. Pro zákazníky to znamená ještě vyšší disponibilitu a rychlejší servis.

 

Od položení základního kamene v květnu 2012 až do zahájení provozu to trvalo celkem 2, 5 roku, aby mohla být realizována nejrozsáhlejší přestavba v historii společnosti. V této době byly strženy staré a zřízeny nové haly, optimalizovány logistické procesy a vestavěna nejmodernější technika, takže vznikl vysoce moderní sklad a centrum logistiky, které bude léta splňovat nejvyšší nároky na logistické procesy. Peter Steinkamp, vedoucí logistiky společnosti, číká: „S přestavbou byl vytvořen základ pro stabilní a úspěšný rozvoj. Nyní jsme vyzbrojeni na stále stoupající počet zboží a díky efektivnějšímu chodu podniku můžeme našim zákazníkům nabídnout rychlejší a lepší servis.“ Tento krok byl zcela nezbytný, neboť se od roku 2005 do 2013 roční dodávka zboží z 1 600 kusů na 3 215 více než zdvojnásobila. Denní vývoz zboží stoupl na více než 1 500 zásilek za den. Kromě toho nové segmenty produktů,  jako např. vybudování obchodu s nákladními pneumatikami,  vyžadují další kapacity. V rámci přestavby muselo být zlikvidováno více než 15 000 čtverečních metrů volných i zastřešených skladových prostor, 35 000 metrů čtverečních zastřešených skladových ploch bylo nově vytvořeno. Celkově nyní podnik disponuje skladovou plochou cca 85 000 čtverečních metrů v hlavním sídle v Osnabrücku a plochami o rozsahu 170 000 m2 na pěti dalších místech v Evropě.

Dvoupatrové řešení
V rámci přestavby v sídle společnosti v Osnabrücku byla většina starých hal nahrazena dvoupatrovými stavbami. O transport zboží z patra do patra se zde starají dva vysoce výkonné automatické sloupové zvedáky. Rozšířena však nebyla pouze kapacita skladu, vzrostl rovněž počet nakládacích míst, aby byl transport zboží urychlen. Nové logistické centrum dnes disponuje 27 nakládacími místy pro expedici a 15 branami pro příjem zboží. Gregor Rüth, předseda představenstva akciové společnosti Bohnenkamp, dodává: „Tato přestavba byla velkým krokem v rozvoji celého podniku Bohnenkamp. Můj dík patří především našemu logistickému týmu, který během rekonstrukce za ztížených podmínek odváděl vynikající práci a zajistil bezproblémový chod a stávající vysoce kvalitní zákaznický servis.“ Se zavedením nového elektronického systému v květnu 2015 zapadne do skládanky poslední dílek.  

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz