Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 15 » Continental pro EV a hybridy

Continental pro EV a hybridy

 
Continental

pondělí, 2. března 2015

Společnost Continental má ve svém portfoliu dva typy pneumatik speciálně navržené pro elektromobily a hybridní vozy. Oba jsou vyráběny pod názvem Conti.eContact, ale každý z nich plně koresponduje s konkrétním druhem pohonu – elektrickým či hybridním.

 

20“ pneumatiky Conti.eContact určené elektromobilům přináší ve srovnání s běžnými pneumatikami snížení valivého odporu až o 30 %. 17“ a 18“ pneumatiky Conti.eContact pro hybridní vozy pak garantují valivý odpor „pouze“ o 20 % nižší, zůstávají však stále vhodnou volbou pro silné automobily a vozy SUV. Oba typy těchto speciálních pneumatik zároveň podávají dobré výkony na mokré i suché vozovce.

Continental tedy může výrobcům elektromobilů nabídnout pneumatiky s potenciálem prodloužit dojezd jejich vozů až o 6 %. Pneumatiky Conti.eContact díky svému nižšímu valivému odporu hybridním automobilům dovolují ujet delší vzdálenost v čistě elektrickém režimu, což umožňuje provoz ohleduplnější k životnímu prostředí a úspornější z hlediska provozních nákladů. Pneumatiky řady Conti.eContact už byly schváleny značkami VW či Renault a Continental očekává další schválení od předních evropských automobilek v průběhu letošního roku.

Vysoké a úzké
Při navrhování pneumatik Conti.eContact určených pro elektromobily se hannoverský výrobce rozhodl pro koncept známý jako „vysoké a úzké“. 20“ pneumatiky navržené podle tohoto principu mají velký průměr a jsou relativně úzké. Tyto specifické rozměry samy o sobě dovolují vývojářům dosáhnout výrazného snížení valivého odporu. Ve snaze o další úspory však byly s ohledem na přispění jeho potenciální optimalizaci podrobeny zkoumání všechny části pneumatiky.

Pneumatiky Conti.eContact o průměru 17“ a 18“ pro hybridní vozy mají více společného s běžným obutím. Protože se hodí i pro výkonná SUV, mohou na první pohled vypadat podobně jako klasické pneumatiky určené právě SUV či osobním automobilům. Jejich jednotlivé partie však byly vývojáři detailně prozkoumány, díky čemuž se podařilo dosáhnout snížení valivého odporu zhruba o 20 %. Nové Conti.eContact pro hybridní vozy jsou prvními pneumatikami značky Continental s hodnocením „A“ na EU štítku jak v kolonce hodnotící valivý odpor, tak brzdění na mokrém povrchu.

Continental vyrábí limitované série obou typů pneumatik Conti.eContact v závodech v Otrokovicích i ve francouzském Sarreguemines.

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz