Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 16 » Krok za krokem

Krok za krokem

 
2016-wintercontact-ts-860

čtvrtek, 3. března 2016

Nová pneumatika není zcela nová, je většinou dalším evolučním krokem té staré. Aniž by vymazala ze světa všechny své předchůdce s nižším číselným označením, přichází nová pneumatika WinterContact TS 860 s ambicemi nabídnout řidičům malých, kompaktních a středních vozidel nový standard výkonu.

 

Cílem každého takového kroku je nejen nabídnout více radosti z jízdy, ale především posunout hranici bezpečnosti opět o krůček dál. Jde o nikdy nekončící proces, přestože se může na první pohled zdát, že jednou musí dojít k vyčerpání technických možností a výkony pneumatik budou mezi jednotlivými generacemi vykazovat jen minimální rozdíly. Jedná se samozřejmě o proces, který jde ruku v ruce s automobilovými výrobci a spolu s vývojem podvozku automobilu je nová pneumatika s novými technologiemi neoddělitelnou součástí uživatelsky viditelného dalšího vývojového kroku.

Pneumatika WinterContact TS 860 tedy přijala vše dobré od svých předchůdců a nabízí další zcela nové technologie. Proti svému předchůdci WinterContact TS 850 nabízí při brzdění na suchu o 5 % lepší výkon, brzdná dráha na ledu je kratší o 4 % a lepších hodnot dosahuje také při handlingu na sněhu, trakci na sněhu a při jízdním komfortu. Valivý odpor a životnost vykazují stejné hodnoty jako u předchůdce. Za lepšími výkony stojí nová směs běhounu „Cool Chilli“ s vyšším obsahem siliky a nový design vzorku pneumatiky. Pro zvýšení brzdného účinku na ledu s vrstvou vody, což je povrch s nejnižší adhezí, vyvinuli inženýři Continentalu technologii „LiquidLayerDrainage“, která efektivně odvádí vodu ze styčné plochy pneumatiky. Systém „SmowCurve+“ zajišťuje lepší vedení pneumatiky, k čemuž využívá stlačeného sněhu v drážkách vzorku, což vytváří společně pevný blok s řadou záběrových hran a zvyšuje tak záběr pneumatiky zejména na sněhu.

Pneumatika WinterContact TS 860 bude k dostání u prodejců od podzimu 2016 ve 36 provedeních a 21 rozměrech na disky kol od 14 do 17 palců. (...)

 

Celý článek naleznete v aktuálním vydání Pneu revue 01/2016

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz