Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 16 » Nokian a Bridgestone mezi letošními oceněnými

Nokian a Bridgestone mezi letošními oceněnými

 
ostatni

čtvrtek, 3. března 2016

Efektivita a udržitelnost vedly do užšího výběru nominací v anketě Tire Technology International Awards for Excellence and Inovation pro rok 2016, která vyvrcholila 17. února udílením cen v německém Hannoveru. Snaha o dosažení jak efektivního výrobního procesu, tak i samotné pneumatiky, navíc šetrnější k životnímu prostředí, byla silným charakteristickým rysem mezi finalisty, kteří byli posuzováni porotou, složenou z 27 vedoucích inženýrů, akademiků a dalších odborníků v oboru pneumatik – šlo o historicky nejkvalitnější panel porotců.

 

V kategorii Tire Manufacturer of the Year si titul pro rok 2016 odnesla značka Bridgestone za své aktivity v posledních dvanácti měsících, kdy ukázala, že nespí na vavřínech. Investice ve výši 250 milionů dolarů směřují do R&D centra a výroby v Japonsku, do modernizací Asia Pacific Technical Center v Thajsku a do zavádění výroby z přírodního kaučuku, získaného z rostliny guayule. Mezi nominované se dostala také společnost Cooper Tire za své aktivity hledání alternativních zdrojů kaučuku a korejská společnost Nexen Tire za své investice do ambiciózních projektů expanze na evropský a americký trh.

V kategorii Tire Technology of the Year si převzali ocenění zástupci společnosti Nokian Tyres za svůj produkt Hakkapeliitta R2. Pneumatika (hodnocená ve velikosti 155/70 R19 84Q) je považována za nejvíce energeticky úspornou zimní pneumatiku a je první zimní pneumatikou, která získala hodnocení štítku EU „A“. Vysoký a úzký profil je navržen speciálně pro BMW i3, automobil na elektrický pohon, a v hlasování poroty porazila finská pneumatika jen těsně o jediný bod konkurenční produkt Michelin CrossClimate. V užším výběru byly i technologie MITAS Aircell pro zemědělské pneumatiky a pneumatiky Yokohama s vysokou rychlostí rotace s metodou měření boční tuhosti.

Tento rok si ocenění za celoživotní dílo – LifeTime Achievement Award – odnesl emeritní profesor Jacques Noordermeer z nizozemské University of Twente. 

 

Celý článek naleznete v aktuálním vydání Pneu revue 01/2016.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz